iOS 13 FaceTime için göz geliştirmesiyle geliyor

iOS 13 sürümünün geliştiriciler için yayınlanan son beta sürümü, beraberinde FaceTime için yapılan enteresan bir göz geliştirmesiyle geliyor. Yeni bilhassa birlikte ekrana baktığınızda karşı taraf kameraya bakıyormuşssunuz üzere algılıyor.

iOS 13 beraberinde FaceTime için göz geliştirmesiyle geliyor!

iOS 13’ün yeni beta güncellemesi enteresan bir ayrıntıyla dikkatleri çekti. Olağanda FaceTime görüşmeleri sırasında ekrana baktığınızda gözünüz aşağıya doğru odaklanırken, yeni güncelleme ile birlikte ekrana baktığınızda kameraya bakıyormuşsunuz gibi gözükmekte.

Bir Twitter kullanıcısı tarafından fark edilen bu özellik, şu an için sırf iPhone XS ve XS Max modellerinde çalışıyor üzere gözükmekte. Bununla birlikte bu ayarı FaceTime içerisinden açıp kapatmak da mümkün. ‘FaceTime dikkat düzeltme‘ halinde geçen özellik, görüşmeleri daha canlı bir hissiyata sokmak için epey uygun bir adım üzere gözükmekte.

Şu an için Apple’ın bu özelliği hangi yöntemlerle gerçekleştirdiği, hangi modellerin ne vakit dayanağa kavuşacağı ya da grup görüşmeleri destekleyip desteklemeyeceği üzere bilgiler bulunmuyor.

Peki siz bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu halde bir özelliğin kullanılması mantıklı ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu