iOS 13 ücretli uygulamalar konusunda uyarıyor!

App Store’da satın alınan fiyatlı uygulamaları bir mühlet kullanıp kaldırdıktan sonra abonelik iptal edilmediği sürece fiyat tahsil edilmeye devam ediyor. iOS 13 ile kullanıcıları mağdur eden bu fiyatlı uygulamalar sorun olmaktan çıkacak.

Zira, dün yayınlanan iOS 12 Beta 2‘yi yükleyen geliştiriciler uygulama kaldırırken değerli bir ikaz ile karşılaştılar. Fiyatlı bir uygulamayı kaldırmak istediğinizde, aboneliği iptal etmek etmediğinizde yenileneceğine dair bir ikaz yapılıyor.

iOS 13 fiyatlı uygulamalar konusunda uyarıyor!

Kullanıcılar App Store’a geçiş yaparak uygulama aboneliğini sonlandırabiliyor yahut uygulamayı kaldırmalarına karşın aboneliği sürdürülmesini tercih edebiliyor. Böylelikle Apple yaşanan mağduriyetlere en az düzeye indirecek.

Bir uygulamanın kaldırılması ekseriyetle artık kullanılmayacağı manasına geliyor. Bu nedenle kullanıcılara uygulamanın yenileneceği tarih açıkça belirtiliyor. O tarihe kadar uygulamayı tekrar indirip kullanmak mümkün. Şayet abonelik iptal edilmezse, belirtilen tarihten çabucak sonra abonelik fiyatı tahsil ediliyor.

Apple’ın WWDC 2019 etkinliğinde tanıtımını gerçekleştirdiği birçok özellik iOS 13 Beta’da yer almıyordu. Kademeli bir halde geliştiricilere sunulduğu için bilhassa kamera tarafındaki yenilikler dün yayınlanan iOS 13 Beta 2 ile geldi.

Başa dön tuşu