iPhone 11, Google Pixel’deki bir özellik ile gelecek!

Apple’ın kısa mühlet sonra tanıtımını gerçekleştireceği iPhone 11 yahut öbür ismiyle 2019 iPhone modelleri hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Sızdırılan son raporlara göre iPhone 11 Night Sight özelliğine sahip olabilir!

iPhone 11 Night Sight’a sahip olabilir! Google Pixel özelliği!

Google’ın amiral gemisi Pixel 3 ile birlikte tanıtılan Night Sight modu kullanıcıların epey dikkatini çekmişti. Bu mod ile yapay zeka, karanlık fotoğrafları düzenliyor ve ortaya epey düzgün ışık almış fotoğraflar çıkartıyordu.

Yeni çıkan sızıntılara nazaran, Apple bu yıl iPhone 11 ile Night Mode ismi ile Night Sight gibisi gece modunu sunacak. Bununla birlikte kuşak iPhone’lar hem donanım hem de yazılımsal açıdan hayli fazla kamera geliştirmesi barındıracak.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan Max Weinbach‘a nazaran, yeni gece modu düşük ışık şartları tespit edildiğinde otomatik olarak açılacak. Lakin kullanıcıların manuel olarak etkinleştirmelerini sağlayacak özel bir mod sağlanmayacak. Ayrıyeten bu yeni modun Pixel’in Night Sight modu kadar güzel olması da Weinbach’in beklentileri ortasında.

Apple, kolaylığının ve tasarım özelliklerin yanı sıra çoklukla daha uygun bir fotoğrafçılık ve video çekme tecrübesine odaklanan bir şirket olarak karşımıza çıktı. Yeni iPhone’lar ile de geride kaldığını düşündüğü gece çekimlerine el atacak üzere duruyor.

Apple’ın gece modunun iPhone XS ve iPhone XR üzere evvelki kuşaklara aktarıp aktarılmayacağı şimdi aşikâr değil. Zira yeni gece modu donanımsal bir geliştirme de yazılımsal bir geliştirme de barındırabilir.

Başa dön tuşu