iPhone’da müzikleri zil sesi yapmak

iTunes 12 sürümü ile bir arada Apple, zil sesleri için mağaza yönlendirmesini ön planda tutuyor ve iTunes üzerinden müziklerimizi zil sesi yapma imkanını uygunca kısıtlıyor. Haydi şimdi iPhone’da müzikleri zil sesi yapalım. iPhone zil sesi yapma ile ilgili her şey yazımızda…

Peki iPhone kullanıcıları, iPhone’da müzikleri zil sesi nasıl yapacaklar? Yeni formülü kolay bir halde sizlere anlatıyoruz. iTunes 12 öncesi sürümü kullananlar için iTunes üzerinden yapılan süreci de eski ve yeni usul olarak aşağıda anlattık.

iPhone’da Müzikleri Zil Sesi Yapma – iPhone zil sesi yapma

Yeni formül:

İlk başta buradaki siteden müzik dosyalarımızdan 40 saniyelik alan seçiyoruz ve daha sonra iPhone için .m4r belge formatına çeviriyoruz.

Upload yani yüklemeyi seçip seçtiğimiz şarkıyı yüklüyoruz, sonra 40 saniyelik alanı seçiyoruz ve en son .m4r biçimli belgeyi indiriyoruz. İşte zil sesi yapacağımız belge bu.

İkinci adımda ise iTunes kullanmadan, bu belgeyi iPhone’a atacağız.

Buradan CopyTrans isimli iTunes alternatifi programı indiriyoruz. Apple’ın şoförlerinin yüklü olduğuna emin olun. Daha sonra bu uygulamayı da yükleyip çalıştırın. Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve bu bilgisayara itimat demeyi unutmayın.

CopyTrans üzerinden uygulamayı çalıştırıyoruz. Daha sonra CopyTrans Manager kısmını kuruyoruz ve sonrasında start tuşuna basıp uygulamayı başlatıyoruz.

Uygulama açılınca, telefonunuzu buluyor. Sol üstte melodiler kısmı var. Ona tıklayarak açıyorsunuz. Ve tek yapmanız gereken alt kısımdaki alana, yaptığımız 40 saniyelik melodiyi sürüklemek. Son olarak yenile / güncelle diyoruz ve belge transferini yaparak iPhone’a aktarıyoruz.

Son olarak iPhone’un ayarlardan, sesler kısmına girip, oradan da zil seslerinden yüklediğimiz müziği seçiyoruz. Süreç bu kadar kolay.

iTunes 12 öncesi eski yol ile iPhone’a zil sesi yapma

Hangi şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız, iTunes‘tan şarkıyı bulmanız ve daha sonra üzerine sağ tıklayarak, bilgi ver demeniz gerekiyor.

Bilgi ver kısmına tıkladığınız vakit karşımıza çıkan pencereden, seçeneklere giriyoruz ve başlama ile durdurma müddetlerini ayarlıyoruz. Müziğin hangi 40 saniyelik aralığını seçmek istiyorsanız, bu iki alana o aralığı girmeniz gerekiyor.

Aynı müziğe tekrardan sağ tıkladığımızda, AAC oluştura geliyoruz ve 40 saniyelik yeni sürüm aşağıda beliriyor.

Daha sonra Windows Gezgini ya da Finder üzerinde göstererek, dosya formatında değişikliğe gidiyoruz.

M4R belge biçimine çevirdiğimiz 40 saniyelik şarkıyı, iTunes üzerinden iPhone’a zil sesi olarak atıyoruz ve sürecimiz tamamlanıyor. Böylelikle istediğiniz müzikleri, süratli bir biçimde iPhone‘da zil sesi olarak ayarlayabiliyoruz. Daha ayrıntılı anlatımı videomuzda izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

:: iPhone’a zil sesi yapmak sizce daha da kolaylaştırılmalı mı?

Başa dön tuşu