iPhone’daki özellik OnePlus 6 ve 6T’ye geldi!

Akıllı telefon dalında amiral gemisi katili olarak tanınan OnePlus geçtimiz yıla iki model ile damga vurdu. Mayıs ayında tanıtılan OnePlus 6 modeli, üst düzey donanımı rakiplerine kıyasla çok daha uygun bir fiyata sunuyordu.

Temmuz ayında ekrandan parmak izi okuma başta olmak üzere OnePlus 6’ya kıyasla birçok yeniliğe sahip olan OnePlus 6T tanıtıldı. Her iki model yayınlanan güncellemeler ile yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor.

OnePlus 6 ve 6T için ekran kayıt özelliği kullanıma sunuldu!

OnePlus 6 için OxygenOS 9.0.7 ve OnePlus 6T için 9.0.15 güncellemesi Haziran 2019 güvenlik yamalarını aygıt ile buluşturuyor. Birebir vakitte bu güncellemeler sonrasında her iki aygıt, ekran kaydedici özelliğine kavuşuyor.

iPhone’daki özellik diyoruz. Çünkü, Apple’ın iOS 12 işletim sistemi ile kullanıcılara sunduğu özelliklerden birisi de, ekran kaydı olmuştu. Günümüzde üst düzey telefonların neredeyse tamamında bu özelliğe yer verilmiyor.

Android kullanıcılarının ekran kaydı için Google Play Store’dan indirebileceği onlarca farklı uygulama var. Fakat, bu uygulamaların büyük bir kısmı fiyatlı ve fiyatsız sürümünü kullandığınızda filigran ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Ekran dönüşlerini düzgünleştiren güncelleme, kimi GSM operatörleri için VoLTE / VoWiFi dayanağını getiriyor. Bu güncellemelere şu anda hudutlu sayıda kullanıcı erişebiliyor. Her şey yolunda giderse birkaç gün içerisinde tüm kullanıcılara sunulacak.

Başa dön tuşu