League of Legends 2023’e eklenecekler belli oldu

Oyun dünyasının önde gelen şirketlerinden Riot Games, MOBA strateji oyunu League of Legends için 2023 takvimini yayınladı. Ayrıyeten oyuna eklenecek yeni şampiyonlar, görünümler ve karakter güncellemeleri de açıklandı.

2023’te League of Legends’a neler gelecek?

2009 yılında piyasaya sürülen League of Legends, çıkışından bu yana en çok oynanan oyunlar ortasında yer alıyor. Riot Games, her yıl oyun içinde yeni bir dönem başlatıyor. Yıl sonuna gerçek sona eren bu dönem ile birlikte oyuncular kademeli olarak vazifelerle birlikte ilerliyor ve mükafatlar kazanıyor.

League of Legends’a bu yıl eklenecek yeni şampiyonlardan biri de Milio. O denli ki, Ixtal kökenli bir büyücü olduğu bilinen karakter hakkında ayrıntılı bir bilgi paylaşılmadı. Öbür bir şampiyon, orta koridorda nefesini kesecek darkin suikastçısı Naafiri.

Şampiyonlar

Milio
Naafir

Güncellenen Şampiyonlar

Dokuz kuyruklu tilki Ahri yeni bir görünüme kavuşacak. Bununla birlikte karakterin kostümleri ve görselleri de güncellenecek.
Aurelion Sol, kapsamlı bir değişikliğe uğrayacak. Büsbütün elden geçirilmiş oyun setlerine sahip olacak.

Yeni Kostümler

Ay Leydi Ashe
Ay Muhafızı Kha’Zix
Ay Hanımı Qiyana
Ay Muhafızı Malfit
Ay Lordu Thresh
Efsanevi Galio
Efsanevi Garen
Efsanevi Irelia (Efsanevi)
Efsane Sivir
Efsanevi Zyra
Prestij Efsanevi Sivir
Prestij Porselen Lissandra

Yukarıda listelenen kostümler oyuna 13.1 ve 13.2 yamaları ile eklenecektir. Bu yıl içinde; Kalista, Aurelion Sol, Ivern ve Kled şampiyonları için de yeni görünümler mevcut olacak. Ayrıyeten Kedi – Köpek teması da Periler Diyarı serisi ile birlikte ekleneceğinin bilgisi verildi.

League of Legends Türkiye’de 22 milyon hesaba ulaştı

LoL 2023 dereceli dönemi nasıl olacak?

Bu yıldan itibaren iki dereceli dönem sıfırlanacak. Bunun nedeni ise oyuncuların yıl ortasında küme düştükleri yahut düştükleri takdirde yaşadıkları gerilimi azaltmak. Sıfırlamaya ayrıyeten mükafatların eşlik edeceğine dikkat edilmelidir.

İkinci dönem başladığında gerçekleşecek olan sıfırlama, sene başındaki düzeyde olmayacak. Oyuncular dönemin başlangıcından bu yana ne kadar çok oyun oynarsa, sıfırlamanın tesiri o kadar büyük olacaktır. Oyun sayınız az ise tesiri de az olacaktır.

Ayrıca, oyuncuların yeni dönemle birlikte dereceli dış görünümlerini kazanmak için artık Altın Katmana kadar düzey atlamaları gerekmeyecek. Rütbenize nazaran belirlenen oyun sayısına ulaştığınızda kostüm kazanabileceksiniz.

LoL 2023 dereceli dönem ödülleri

2 Hextech Seti
6 Simge
Hit Simgesi
Hakimiyet Sembolü
Büyücülük Simgesi
Azim Simgesi
İlham Simgesi
Runebook Simgesi
3000 Mavi Öz
8 Şampiyon Kristali
Yasuo
Zed
Sejuani
panteon
wukong
Aatroks
Yorick
Katarina
2023 Dönemi Başlangıç ​​Jetonu ve 2023 Dönemi Jetonu
Etkileyici Totem Görünümü

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu