Lenovo’dan çift ekranlı dizüstü bilgisayar!

Katlanabilir ya da çift ekranlı aygıtların sayısı günden güne artıyor. Artık birçok markanın telefon ve laptop modellerinde katlanabilir ekranlı tahliller sunduğunu görüyoruz. Lenovo ise bu duruma farklı bir çerçeveden bakarak yeni Yoga Book 9i modelini CES 2023 fuarında tanıttı.

Lenovo Yoga Book 9i farklı dizaynıyla dikkat çekiyor

Bir yanıyla dizüstü bilgisayar öbür yanıyla tablet olarak isimlendirebileceğimiz yeni Yoga Book 9i, farklı tasarımı ile dikkat çekiyor. Farklı halde konumlandırılabilen bir klavye ile birlikte sunulan yeni dizüstü bilgisayar, iki ekran üst üste formda bir kullanım imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra bilgisayarı, fizikî klavye olmadan klasik bir laptop üzere kullanmak da mümkün.

Dünyanın birinci çift OLED ekranlı dizüstü bilgisayarı olarak nitelendirilen yeni Yoga Book 9i, iki ekrana muhtaçlık duyan kullanıcılar için epeyce dikkat cazibeli olabilir. Dışarıdan klasik bir laptop üzere görünen aygıt, açıldığında ise kullanıcısına birçok seçenek sunuyor.

Zaman vakit üst üste, vakit zaman ise yan yana kullanabileceğiniz iki ekrana sahip olan model, fizikî klavye yardımıyla ise tam bir dizüstü bilgisayar dönüşüyor. Öteki yandan ise epey geniş ekranlı bir laptop olarak da kullanılabiliyor. Bilgisayarın yanında çizim ve not almak için bir de kalem bulunduğunu hatırlatalım.

13 inçlik iki ekranı ile dikkat çeken modelinde gövdesinin altında ise 13. kuşak Intel Core i7-U15 işlemci yer alıyor. Intel Iris Xe grafik teknolojisi ile desteklenen model, 16 GB RAM’e sahip. Çift ekranlı dizüstü bilgisayar depolama konusunda ise 512 GB ve 1 TB’lık iki seçenek sunuyor.

Lenovo Yoga Book 9i çok emelli kullanımı ile dizüstü bilgisayar dünyasında yeni bir kapı açabilir. Pekala siz Lenovo’nun sunduğu yeni çift ekranlı dizüstü bilgisayar modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu