Meta Watch sızıntıları yeniden başladı

Meta’nın akıllı saat pazarıyla ilgilendiğine dair söylentiler uzun süredir etrafta dolaşıyor. Bir süre önce şirketin bu konudaki planlarını rafa kaldırdığı haberi gündeme gelse de, yeni bir sızıntı Meta Watch adıyla anılan akıllı saat için hazırlıkların devam ettiğini gösteriyor.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta, donanım tarafında Quest serisi sanal gerçeklik başlıkları ve Portal adını taşıyan akıllı ekranlarla yer alıyor. Şirketin uzun vadeli stratejisi çerçevesinde bir akıllı saat çıkararak Apple Watch ile rekabet etmeyi hedeflediği söyleniyor.

Meta’nın akıllı saatine ait olduğu söylenen görseller ve bilgiler Twitter’da Kuba Wojcjechowski tarafından paylaşıldı. Saat tasarım itibarıyla geçmiş sızıntılardakine benzer görünüyor. Wear OS işletim sistemi ve Qualcomm işlemci de bu saatin özellikleri arasında sayılıyor.

Meta’nın akıllı saatinin iki kameraya ve çıkarılabilir bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Saatin metaverse ile bağlantılı diğer cihazlarla birlikte kullanılabileceği de söyleniyor. Meta’nın akıllı saatiyle ilgili pek çok detayın şu an için soyut olduğu söylenebilir.

Meta Watch kamera sayesinde rakiplerinden ayrılabilir

Kameranın varlığı Meta’nın akıllı saatini hem rakiplerinden hem de şirketin portföyündeki diğer ürünlerden farklı bir yere koyabilir. Kamerayla kullanıcıların saatleriyle fotoğraf ve video kaydı yapmaları da mümkün olacak. Bu sayede Facebook ve Instagram’da paylaşım yapmanın kolaylaşacağı da rahatlıkla söylenebilir.

Kameranın Meta’nın metaverse teknolojisiyle de entegre olabileceği belirtiliyor. Böylelikle kullanıcıların bilekleri üzerinden artırılmış gerçeklikle etkileşime geçmeleri de mümkün olacak.

Meta Watch hakkındaki haberler önümüzdeki dönemde yine teknoloji dünyasının önemli gündem maddelerinden biri olacağa benziyor.

Başa dön tuşu