Motorola amiral gemisi model hakkında açıklama yaptı!

Son vakitlerde çıkarttığı modellerle bilhassa orta segmentte tezli bir duruş yakalayan Motorola amiral gemisi modeller hakkında da açıklamada bulundu. 2017 yılından beri amiral gemisi model üretmeyen şirket, önümüzdeki süreçler için bulunan planlarını açıkladı. Motorola üst segment aygıt üretme konusunda neler düşünüyor?

Motorola amiral gemisi model üretmeye şimdilik sıcak bakmıyor!

Ürettiği modellerde genelde orta segment işlemci konumlandırmasında bulunan Motorola, genel manada üst segment ile yarışa girmeyi tercih etmiyor. Bunun halihazırda pek çok nedeni bulunuyor. Bilhassa üst segmentte çok yoğun ve özel bir rekabet bulunuyor. Tüketicilere yüksek fiyatla üst segment model sunacaksanız, hayli yenilikçi ve inovatif özellikler sunmanız gerekiyor. Doğal tüketicilerin marka sadakati ve algı yönetimini de düzgün ayarlamanız gerekiyor.

Şirket idaresi yaptığı açıklamayla birlikte bu sene içerisinde de üst segment bir akıllı telefon üretmeyeceklerini doğruladı. Motorola önümüzdeki süreçlerde de orta seviyede tezli modeller sunmaya odaklanacak.

Moto Z4 özellikleri

4 GB RAM ve 128 GB depolama alanının yer aldığı telefon, Snapdragon 675 işlemciden güç alıyor. 11 nm fabrikasyon süreci ile üretilen ve 2 GHz suratında çalışan SD 675, Kryo 460 çekirdeklerine ve Adreno 612 GPU’ya sahip.

Arka tarafta 48 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.7 diyaframa sahip kamera yer alıyor. OIS takviyesine sahip olan bu kamera ile her dört piksel birleştiriliyor ve bu sayede ortaya 12 Megapiksel çözünürlüğünde bir fotoğraf ortaya çıkıyor. 3600 mAh kapasiteli bataryadan beslenen telefon, 15W süratli şarj takviyesine sahip.

Başa dön tuşu