OnePlus 7 Pro için önemli güncelleme!

OnePlus bu ortalar epeyce fazla güncelleme sunmasıyla birlikte kullanıcıların aygıtlarında yaşadığı bütün meseleleri çözmeye çalışıyor. Bu yılın epey argümanlı telefonlarından OnePlus 7 Pro yeni güncelleme ile ekran hassasiyeti ve pop-up kamera sıkıntılarını giderecek!

OnePlus 7 Pro yeni güncelleme ile ekran hassasiyeti sorunu düzelecek!

Amiral gemisi katili olarak adlandırılan OnePlus 7 Pro tüm meselelerini çözebilmek için arka arda güncelleme alıyor. OnePlus, OxygenOS 9.5.7’yi aygıta gönderdikten bir haftadan daha kısa mühlet içerisinde ekran hassasiyeti sorunu ve ön kamera için değerli güncellemesi OxygenOS 9.5.8‘i duyurdu.

Bazı cihazlarda yaşanan ekranın birtakım noktalarındaki hassasiyetin epey düşük olması ve parmak izi tarayıcısının ekrana bastırmadan algılamaması yeni güncelleme ile düzeltilecek en değerli sorun oldu. Ekran hassasiyeti için ek optimizasyonlar da içeren güncelleme kullanıcıları ekran konusunda rahatlatacak üzere duruyor.

Yeni güncelleme sayesinde aygıtın yepyeni olmayan USB-C kulaklıklarla uyumluluğu da artırılmış ve telefon görüşmeleri sırasındaki ses kalitesindeki düşüklükler de epey azaltılmış.

Yine birtakım aygıtlarda otomatik pop-up kamera açılma sorunu da bu güncelleme ile düzeltilmiş. Daha evvelki güncellemelerdeki üzere, OxygenOS 9.5.8 bölgesel olarak dağıtılmaya başlandı. Muhtemelen bu hafta içerisinde tüm aygıtlara dağıtılmış olur. Güncellemeyi, telefonunuzun Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemeleri sekmesinden denetim edebilirsiniz.

Başa dön tuşu