OnePlus Pro 7 Pro ekranı ile ilgili şaşırtan detay!

Son periyotların en çok konuşulan telefonlarından olan ve özellikleriyle öbür Android telefonlara fark atan OnePlus 7 Pro hakkında enteresan bir ayrıntı ortaya çıktı. Özellikleri ortasında en dikkat çeken taraf olan 90 HZ ekran yenileme hızı, bu telefonu öteki Android telefonlardan ayıran en büyük özelliklerdendi. Ama ortaya çıkan son savlar  OnePlus 7 Pro ekranı hakkında bir ekip soru işaretleri uyandırdı.

OnePlus 7 Pro ekranı hakkında değişik detay!

90 HZ ekran yenileme hızı bir akıllı telefonda dikkat çeken en tesirli özelliklerden birisi. Ekranın yüksek yenileme düzeyinde olması, güçlü işlemci tarafından verilen performansı tam olarak kullanıcıya sunar. OnePlus 7 Pro’da bulunan ve en güçlü işlemcilerden birisi olan Snapdragon 855, verdiği üst seviye performansı 90 HZ yenileme suratına sahip bu ekran ile kullanıcılara daha da hissettiriyor. OnePlus 7 Pro’nun en akıcı tarafı olan 90 HZ ekran hakkında ortaya çıkan son bilgiler kullanıcıları şaşırttı. Yenileme suratı, teknik özellikler ile uyuşmayabilir.

Ekran 90 Hz yenileme hızı, kullanıcılar tarafından ayarlar menüsünde 90 Hz veya 60 Hz olarak seçilebiliyor. 90 Hz seçeneğinin seçilmesi ile bir arada en akıcı performans bekleniyor lakin durum beklendiği üzere değil. Telefonun ekranı, YouTube yahut yüksek performans gerektiren oyunlarda siz 90 HZ ekran seçeneğini seçseniz dahi 60 HZ deneyimi sunuyor. Bunun sebebi ise YouTube’da izleyebileceğiniz görüntülerde yahut telefon oynadığınız yüksek performanslı oyunlarda 90 HZ ekran yenileme suratına gereksiniminiz olmaması.

Telefon, bu türlü durumlarda 60 Hz ekran yenileme suratını vermeye devam ediyor.

 90 HZ ekran yenileme hızı açık olsa dahi otomatik olarak OnePlus 7 Pro ekran ayarını değiştirmesi kullanıcılar tarafından nasıl karşılanır? Sizin fikirleriniz neler?

Başa dön tuşu