POCO C50 tanıtımdan önce performans testinde göründü!

Ülkemiz dahil tüm dünyada uygun fiyatlı modelleriyle uzunluk gösteren POCO, eser yelpazesini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bilhassa geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü C40 modeliyle kıymetli satış sayılarına ulaşan Çinli üretici bu aygıtın halefi için de çalışmalara başladı. Son olarak POCO C50 ile ilgili yeni bilgiler geldi. Akıllı telefon tanıtımdan evvel Geekbench’te görüntülendi. Pekala POCO C50 özellikleri ve dizaynıyla kullanıcılara neler sunabilir?

POCO C50 Geekbench’te görüntülendi

POCO C50, 220733SPI model numarasıyla Geekbench veri tabanında ortaya çıktı. Lakin burada çok kıymetli bir ayrıntının olduğunu da belirtelim. Çünkü Çinli akıllı telefon şirketleri ortasında tekrar markalanma durumu bir epey tanınan. Bu nedenle yaklaşan giriş segment modelin de bu ayın başlarında tanıtılan Redmi A1+’ın yine markalanmış sürümü olması bekleniyor.

Akıllı telefon yapılan tek çekirdekli testlerden 140, çok çekirdekli testlerden ise 504 puan almayı başardı. Böylece teknik özelliklerinin bir kısmı doğrulanmış oldu. Aygıtta MediaTek Helio A22 işlemcisi yer alacak ve 3 GB RAM ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ayrıyeten 32/64 GB dahili depolama seçeneklerinin mevcut olması kuvvetle beklenen.

POCO C50 bugün Hindistan’da vitrine çıkacak. Aygıtın selefi C40’ın ülkemizde de satışa çıktığı göz önüne alınınca çok yakında Türkiye’deki kullanıcılarla buluşması yüksek ihtimal.

Yaklaşan modelle ilgili fikir vermesi açısından Redmi A1+’ın teknik özellikleri:

  • Ekran: 6.52 inç 1600 x 720 piksel (HD+) çözünürlüklü LCD panel
  • İşlemci: MediaTek Helio A22
  • RAM: 3 GB
  • Depolama: 32 GB
  • Ön kamera: 5 Megapiksel
  • Arka kamera: 8 Megapiksel ana ve 0.3 Megapiksel derinlik sensör
  • Pil: 10W kablolu şarjı destekleyen 5.000 mAh pil

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu