PUBG Mobile finaline Türkler damga vurdu

Tencent imzalı PUBG Mobile tüm dünyada milyarlarca kişi tarafından oynanıyor. Ayrıyeten tüm dünyada düzenlenen turnuvalara da binlerce kişi iştirak sağlıyor. PUBG Mobile’ın e-spor aktifliği PUBG Mobile Club Open’ın yarı finalleri sonuçlandı. PUBG Mobile turnuvası finaline iki Türk kadrosu çıktı.

İki Türk kadrosu PUBG Mobile turnuvası finaline çıktı

Bölgesel yarı finallere yarı profesyonel ve profesyonel birçok grup katıldı. Altı gün boyunca süren yarı finaller sonunda tamamlandı. Avrupa bölgesinden katılan ve Türkiye’yi temsil eden üç kadrodan iki finale ismini yazdırmayı başardı. İki ekipten biri olan Rest, sıralamada 8’inci oldu. Epic Gang ise 10’uncu sırada yer aldı.

PUBG Mobile turnuvası için toplamda 2,5 milyon dolarlık ödül havuzu bulunuyor. Bu açıdan oyunun en büyük turnuvası bu diyebiliriz.

Turnuva ilkbahar ve sonbahar olmak üzere iki devrede yapılıyor. Bu her iki devrenin de başka ödül havuzu bulunuyor. PUBG Mobile Club Open 2019, İlkbahar Devresinin Avrupa finali 1-2 Haziran tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek ve Türkiye saatiyle 23:00’da izlenecek. İki günlük bölgesel final maçlarında günde 5 maç yapılacak.

PUBG Mobile turnuvası için final temmuz ayında gerçekleştirilecek.

Geçen yılki turnuvanın finali Dubai’de gerçekleştirilmişti. Serisi 60 milyondan fazla internet izlenmesine ulaşmıştı. Endonezya merkezli RRQ Athena grubu turnuvanın Küresel Şampiyonu olarak 200 bin dolar ödül almıştı.

Başa dön tuşu