PUBG oynatmayan ağabeyini öldürdü

PUBG bağımlılığı ile ilgili dünya ikiye ayrılmış durumda. Kimi hükümetler oyunu yasaklayarak bunun önüne geçmek isterken, birçok ülkede oyun, meselesiz bir halde oynanmaya devam ediyor. Son çıkan haberler ise epeyce ilgi cazibeli. Hindistan’da çıkan haberlere nazaran, 15 yaşındaki bir genç, PUBG oynamasına müsaade vermeyen ağabeyinin canına kıydı. Bahisle ilgili ayrıntılara polis raporlarından ulaşıldı. 19 yaşındaki Mohammad Shaikh, PUBG oynayan kardeşinin oyunu bırakmasını istedi.

PUBG bağımlılığı yeniden gündemde

Olaylar Mohammad Shaikh’in kardeşine oyunu bırakmasını söylemesinin akabinde başladı. Argümana nazaran ağabeyinden aldığı ikaz üzerine sonlanan genç bir anda ağabeyine saldırdı. Şiddetli hücumun akabinde olay yerine intikal eden polis, Mohammad Shaikh’in cansız vücudunu yerde buldu.

Küçük kardeşe olayın akabinde cinayet davası açıldı.

Hindistan’ın birtakım bölgelerinde yasaklanana oyunun, birçok çocuğun zihinsel istikrarını bozduğu tez ediliyor.

Bu ortada, bu yıl Dünya Sıhhat Örgütü tarafından görüntü oyun bağımlılığının bir hastalık olarak kabul edildiğini hatırlatalım.

Oyun bağımlılığı konusunda kusurun oyunlarda olmadığını bir defa daha söylemek gerekiyor. PUBG’nin yasak olmadığı birçok ülkede rastgele bir sorun olmadan oyunun oynandığının altını çizelim.

Başa dön tuşu