Realme GT Neo 5, TENAA’da göründü! İşte teknik özellikkleri

Realme, yeni modeli GT Neo 5 modelini tanıtmak için hazırlanıyor. Bu model, 240W kablolu şarj özelliğine sahip birinci akıllı telefon olacak. Realme GT Neo 5, TENAA’da görüntülendi bu biçimde modelin teknik özellikleri de muhakkak oldu. Pekala Realme GT Neo 5 teknik özellikleri neler ve tanıtım tarihi ne vakit? Haber ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Realme GT Neo 5 teknik özellikleri

Realme GT Neo 5 için TENAA üzerinde biri RMX3706 oburu de RMX3708 model kodunda iki versiyon listelendi. İki modelde olan tek fark sırf pil kapasiteleri oldu. Birinci model için 4.850 mAh, ikincisi için ise 4.450 mAh batarya özellikleri açıklandı.

Realme GT Neo 5, 3GHz frekansa sahip ve sekiz çekirdekli bir işlemciden güç alacak. Akıllı telefonun her iki versiyonu da 6.74 inç büyüklüğünde 2772 x 1240 piksel çözünürlüklü AMOLED ekrana sahip olacak. Telefonun art tarafında 50 Megapiksel ana, 8 Megapiksel ultra geniş açı ve 2 Megapiksel makro kamerayla gelecek. Ek olarak aygıtın ön tarafında da bir adet 16 Megapiksel özçekim kamerası bulunacak.

Realme GT Neo 5, 8/12/16GB RAM ve 128/256/512GB dahili depolamaya seçenekleriyle tanıtılacak. Önümüzde ay görücüye çıkacak aygıt, ekran içi parmak izi tarayıcı özelliği ve 5G irtibatıyla gelecek. İki versiyonun pil farklarına karşın tartıları ikisinin de tıpkı yani 8,9 mm kalınlığında ve 199 gram yükünde olacak.

Tanıtım tarihi tam olarak muhakkak olmasa da İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek Taşınabilir Dünya Kongresi’nde (MWC) Realme GT Neo 5 modelinin tanıtılması bekleniyor. Kongre ise 27 Şubat ve 2 Mart tarihleri ortasında gerçekleşecek. Aygıtın fiyat etiketiyle ilgili ise şu anda bir bilgi mevcut değil.

Siz okuyucularımız bu bahis üzerinde ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Başa dön tuşu