Reddit kullanıcısının MacBook Pro’su patladı!

Gelişen teknolojiler günlük yaşantımızı kolaylaştırsa da, birtakım bahislerde hala dikkatli davranmamızda yarar var. Akıllı telefonlarda orta sıra denk geldiğimiz patlamalara taşınabilir bilgisayarlar da dahil oldu. Reddit kullanıcısının kullandığı MacBook Pro patladı. Patlayan aygıtın imgelerini paylaşan kullanıcı, yaşadıklarını platform üzerinden aktardı.

Reddit kullanıcısının kullandığı MacBook Pro patladı!

Ev içerisinde günlük işlerini yapmak üzere MacBook Pro’sunu kullanan White Panda isimli Reddit kullanıcısı, birdenbire gelen beklenmedik bir olayla karşılaştı. Kullanıcının aygıtında rastgele bir sorun bulunmamasına ve aksesuarlarının da yepyeni olmasına rağmen MacBook Pro ansızın patladı ve dumanlar çıkartmaya başladı.

Durumu Twitter ve Reddit üzerinden lisana getiren kullanıcı, hususla ilgili görüntü ve fotoğrafları da platformlar üzerinden paylaştı. “MacBook Pro bugün olağan kullanım esnasında patladı. Neyseki rastgele bir yaralanma durumu bulunmuyor. Konutta bir ekip hasarlar var. Daha berbatı olabilirdi – iyiki uçakta değildim. Apple’ın nasıl bir dönüş yapacağını da merakla bekliyorum.” diyerek durum hakkında bilgilendirme yapan kullanıcı, rastgele birine fiziksel bir zarar gelmediği için keyifli.

Apple tarafında hususla ilgili hala bir açıklama bulunmuyor. Şirketin bu noktada nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor. Kullanıcı tarafından paylaşılan içeriğe ve imgelere ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bilgisayar patlamalarına karşı nasıl tedbir alınabilir?

Bu tıp sıkıntılarla daha çok akıllı telefonlar üzerinde karşılaşmak mümkün olsa da, bilgisayarlarda da bu tıp hasar kayıtları mevcut. Hangi aygıt olursa olsun yapabileceğiniz adımlar genel olarak ortak noktalar içeriyor.

Öncelikle kullandığınız tüm aksesuar ve kabloların orijinal olmasına dikkat edin. Aygıtınızı kullanırken kullanma kılavuzunda bulunan önemli detaylara (örneğin ‘x’ derecenin üstündeki alanlarda bulundurmayın vb.) uyun. Ayrıyeten bu cins durumlar şayet prizden ve elektrik akımından kaynaklanıyorsa akım korumalı prizlerde güvenlik düzeyinizi bir ölçü arttırabilir.

Başa dön tuşu