Rekabet Kurumu’ndan tepki toplayan BKM Express kararı

Türkiye’de dijital cüzdan alanında hizmet veren öncü servislerden BKM Express, Rekabet Kurumu tarafından verilen kararla gündeme geldi. Rekabet Kurumu‘nun verdiği BKM Express kararı kısa müddette pek çok bireyden reaksiyon topladı.

Rekabet Kurumu’nun BKM Express kararı pek çok bireyden reaksiyon aldı!

Geçtiğimiz saatlerde gündeme gelen gelişmelere nazaran Rekabet Kurumu, BKM Express’in hizmetlerinin sonlandırılmasına karar verdi. Kısa müddette toplumsal medyada yayılan karar, dijital cüzdan servisini hayatının modülü edinmiş pek çok bireyden de reaksiyon aldı.

Rekabet Kurumu tarafından 19-20/291-126 karar sayısı ile yayınlanan bildiride şunlar yazmakta:

“Bankalararası Kart Merkezi A.Ş. tarafından sunulan BKM Express hizmetinin, 4054 sayılı Kanun’un 5. hususunda yer alan şartları sağlamaması nedeniyle kelam konusu faaliyete muafiyet tanınamayacağına ve bu nedenle Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’ye, Rekabet Şurasının 23.09.2016 tarih ve 16-31/525-236 sayılı kararı ile tanınan muafiyetin 4054 sayılı Kanun’un 13. unsuru çerçevesinde geri alınmasına, Bankalararası Kart Merkezi A.Ş.’nin, işbu kararın münasebetinin bildiri tarihinden itibaren 60 gün içinde BKM Express hizmeti sunmayı sonlandırmasına karar verildi.”

Söz konusu karara ulaşmak isterseniz buraya tıklamanız kâfi olacaktır.Konu hakkında BKM AŞ.’den şu an için bir açıklama gelmedi. İlerleyen vakitlerde durumun nasıl şekil alacağı şu an için bilinmiyor.

Siz BKM Express’in kapatılmasına yönelik karar hakkında neler düşünüyorsunuz? Günlük hayatınızda bu hizmetten faydalanıyor muydunuz?

Başa dön tuşu