Resmi Gazete mobil uygulaması kullanıma açıldı

Resmi kurum ve kuruluşlara ilişkin taşınabilir uygulamalar hayatımızı kolaylaştırıyor. Son olarak, Resmi Gazete taşınabilir uygulaması kullanıma sunuldu. Resmi uygulama Android için Google Play Store‘da, iOS için ise App Store‘da indirilebilir durumda.

Resmi Gazete taşınabilir uygulaması çıktı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı tarafından kullanıma sunulan Resmi Gazete taşınabilir uygulaması içinde birinci sayıdan günümüze kadar tüm sayılar yer alıyor. 7 Şubat 1921’de yayınlanan birinci Resmi Gazete sayısı da taşınabilir uygulamaya dahil edildi. Uygulamayı indirdikten sonra, tüm sayılara ‘Arşiv’ ve ‘Mükerrer Arşiv’ kısımlarından ulaşılabiliyor. Ek olarak, isteyen kullanıcılar ‘Arama’ kısmından istedikleri sayıya ulaşabiliyor.

Resmi Gazete taşınabilir uygulaması istenilen tarihteki gazetenin PDF olarak indirilmesine de imkan sağlıyor.

Uygulamayı indirirken resmi olup olmadığını denetim etmekte yarar var. Hakikat uygulamanın ‘T.C. Resmi Gazete’ logosu ile uygulama marketlerinde yerini aldığını belirtelim.

Uygulamayı indirmek için Resmi Gazete‘nin web sitesini de kullanmak mümkün. Buradan App Store ve Google Play için olan uygulamalara erişilebiliyor.

:: http://www.resmigazete.gov.tr
:: https://apps.apple.com/tr/app/t-c-resmi-gazete/id1459077349?l=tr
:: https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.gov.tccb.resmigazete

Başa dön tuşu