Samsung, Apple’ın izinden gidiyor! Tamir programı genişledi

Samsung, kendi kendine tamir (Self Repair) programını genişletiyor. Şirketten gelen son açıklamada, Galaxy Book Pro serisindeki birtakım modellerin de bu programa dahil edildiği aktarıldı. Dizüstü bilgisayarlara ek olarak Galaxy S22 ailesi de artık Self Repair hizmetinin bir kesimi olacak.

Samsung dizüstü bilgisayarınızı kendi başınıza tamir edin

Samsung, Self Repair Programını beş yeni aygıt ile genişletti. Bu modeller ortasında Galaxy Book Pro 15 inç, Galaxy Book Pro 360 15 inç ve Galaxy S22 serisi (S22, Plus ve Ultra) yer alıyor. Şirket, şu anda fiyatları bilinmese de, tamir kadrolarını sağlamak için iFixit ile iş birliği yapıyor.

Galaxy Book Pro ve Galaxy S22 serisinin tamiri için adım adım talimat kılavuzları iFixit’in web sitesinde yer alacak. Tamir kitlerinin içeriği, akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlar ortasında farklılık gösterecek. Galaxy Book Pro sahipleri hem ön hem de art kasayı, pili, ekranı, touchpad’i, güç tuşunu ve aygıtın altındaki yapışkan ayakları değiştirebilecek.

Galaxy S22 telefonlar için sunulan tamir grupları ise S20 ve S21’e hayli emsal. iFixit tarafından sunulan araçlar ile ekran, art cam ve şarj temas noktasını değiştirmek mümkün olacak. Lakin S20 ve S21’de sunuluyor olsa da, Galaxy S22’nin bataryasını değiştirmek mümkün değil.

Samsung enteresan formda şimdi Galaxy Book Pro yahut Pro 360’ın 15,6 inçlik modellerini Self Repair programına almadı. Şirket şimdi S22’nin bataryası ve bu modeller hakkında açıklamada bulunmadı.

Cihaz sahipleri tarafından kullanılan eski kitler fiyatsız formda iade edilebilecek, ayrıyeten değiştirilen kesim da geri dönüşüm gayesiyle Samsung’a gönderilebilecek.

Karşılaştırma yapmak gerekirse, Apple, Self Service Repair programına birkaç ay evvel MacBook kullanıcılarını da dahil etti. M1 MacBook Air, 13 inç MacBook Pro, 14 ve 16 inç 2021 M1 MacBook Pro müşteriler tarafından tamir edilebilecek.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu