Samsung Galaxy S23 Ultra, iPhone 14 Pro’yu geride bırakıyor!

Samsung’un 1 Şubat tarihinde Galaxy Unpacked aktifliği ile birlikte tanıtacağı S23 modelleri 2023’ün en çok beklenen telefonlarından bir tanesi. Bugüne kadar Samsung’un amiral gemisi model ailesi hakkında birçok ayrıntı ortaya çıktı. Tasarımı ve teknik özelliklerini büyük oranda öğrendiğimiz yeni akıllı telefon, oyun performansıyla da en büyük rakibi iPhone 14 Pro modellerini geride bırakacak üzere görünüyor.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Adreno 740 GPU ile hayli iddialı

Bilindiği üzere yakında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S23 Ultra modelinde Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisine yer verilecek. Bu işlemciye entegre grafik ünitesinin ise oyun tecrübesini geliştirmek için ayarlandığı belirtiliyor. Son gelen bilgilere nazaran Qualcomm Adreno 740 GPU, performans düzeyleriyle herkesi şaşırtacak.

Galaxy S23 Ultra‘nın grafik ünitesi son yapılan performans testlerinde öteki amiral gemisi taşınabilir GPU’lar ile karşılaştırıldı. Ortaya çıkan sonuçlar Adreno 740‘ın mevcut tüm rakiplerini geride bırakabileceğini ortaya koyuyor. Buna A16 Bionic işlemciye sahip iPhone 14 Pro da dahil.

Ortaya konan sayılar ışığında Samsung Galaxy S23 Ultra‘nın oyunlar konusunda akıllı telefonlara önderlik edeceğini söyleyebiliriz. En son Geekbench performans raporu, Adreno 740‘ın Vulkan’da 10744 puan aldığını gösteriyor. Galaxy S23 Ultra’nın GPU ortalama skoru ise 9844. Galaxy S22 Ultra’nın Adreno 730‘unun ortalama 6233 skora ulaştığını göz önünde bulundurduğumuzda , Adreno 740‘ın selefine nazaran yüzde 58 oranında daha güzel performans gösterdiği görülüyor.

Samsung, Galaxy S23 ile birlikte tekrar Snapdragon imzalı işlemcilere dönerek güzel bir karar vermiş üzere görünüyor. Apple’ın iPhone 15 Pro ve A17 Bionic işlemcisi ile nasıl bir performans göstereceğini ise şimdiden merak etmeye başladık.

Galaxy S23 Ultra, sahip olduğu skorlar ile akıllı telefon pazarına epey sıkı bir giriş yapacak üzere görünüyor. Pekala siz Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ve Adreno 740 grafik ünitesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu