Samsung Galaxy Watch 2 ortaya çıktı

Samsung’un bu yıl içerisinde yeni bir Galaxy Watch modeli duyurucağı bir müddettir kulislerle konuşuluyordu. Artık de Samsung’un Renaissance kod ismi altında bir akıllı saat modeli üzerinde çalıştığı doğrulandı. Bu bilgilere nazaran, Samsung Galaxy Watch 2 Renaissance kod ismine sahip.

Geçtiğimiz yıl Samsung, giyilebilir eserlerini de Galaxy ismi altında satışa sunma kararı almıştı. Ağustos 2018 ayında Galaxy Note 9 modeliyle duyurulan birinci Galaxy Watch’ın ikinci versiyonu da Galaxy Note 10 ile birlikte gelecek.

Galaxy Watch 2 neler sunacak?

Galaxy Watch 2 hakkında Galaxy Note 10’da olduğu kadar bilgi sahibi değiliz. Çok değişik bir halde Watch 2’nin dizaynının yanı sıra donanım özellikleriyle de ilgili çok fazla bilgi ortaya çıkmış değil.

2018 model Galaxy Watch; sadece Wi-Fi ve Wi-Fi + LTE olmak üzere iki farklı varyasyona sahipti. Daha evvelden ortaya çıkanlara nazaran, LTE’li modelin yerini 5G’li model alacak. Böylece 2019 Galaxy Watch, 5G irtibat altyapısı için de uygun bir model olacak.

Yeniden canlanma ve daha güzel bir duruma gelme manasında kullanılan “Renaissance” sözünün Watch 2 modelinde kod isim olarak kullanılması, bu modelin daha gelişmiş özelliklere sahip olacağını işaret ediyor. Ayrıyeten tasarım tarafında da büyük farkların olması beklentiler ortasında yer alıyor.

Galaxy Note 10 ile birlikte lanse edilecek Galaxy Watch 2 modelinin, Ağustos ayı içerisinde tanıtılması bekleniyor.

Başa dön tuşu