Samsung Galaxy Watch ve Buds 2 Pro yeni yeteneklere kavuşuyor!

Akıllı telefonların hayatımızın her alanında yer almaya başladığı bugünlerde akıllı saat ve kablosuz kulaklık kullanımı da bir epey artmış durumda. Artık akıllı saatler ve kulaklıklar ile telefonlarımızdaki birçok özelliği denetim edebilir hâle geldik. Samsung yeni güncelleme ile ise akıllı saat ve kulaklık modellerine yeni özelliklere kavuşmasını sağlıyor.

Samsung akıllı saat ve kulaklıklar yeni özelliklere merhaba diyor

Samsung; Galaxy Watch 5, Galaxy Watch 4 ve Galaxy Buds 2 Pro’da yeni yardımcı özellikler sunuyor. Yeni güncelleme ile birlikte artık bu aygıtlar akıllı telefon kullanıcılarının kamera denetiminde çok daha değerli bir rol üstlenebilecek.

Galaxy Buds 2 Pro, yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar telefonlarında görüntü kaydederken her bir kulaklıktaki mikrofonu kullanarak 360 derecelik ses kayıt özelliği kazanıyor. Samsung, kulaklıkta sunulan yeni özelliğin 360 derecelik sesi kaydı ile yüz yüze bir tecrübe yaşattığını argüman ediyor. Güney Koreli şirket, çekilen kayıtların sonrasında kulaklık yardımı ile dinlenmesi ile gerçeğe yakın bir ses tecrübesi sunabildiğini belirtiyor.

Bu özellik, Galaxy Buds 2 Pro’daki hem sol hem de sağ mikrofonların tıpkı anda ses kaydetmesini sağlayan Bluetooth LE Audio sistemi ile mümkün oluyor. 360 derecelik ses kayıtları, Galaxy Z Flip 4, Galaxy Z Fold 4 ve LE ses dayanağına sahip One UI 5.0 yahut üzerini çalıştıran gelecekteki Samsung Galaxy telefonlar ile mümkün olacak.

Akıllı saat cephesinde ise Galaxy Watch 5 ve Galaxy Watch 4 serisi için şubat ayında gelecek bir güncelleme ile yeni bir kamera yakınlaştırma denetimlerine kavuşacak. Aslında bu saatlerde hâli hazırda kamera yakınlaştırma özelliği bulunuyor. Lakin güncelleme ile birlikte saat kadranını sıkıştırarak yahut dönen çerçeveyi çevirerek kamera yakınlaştırması yapmak mümkün olacak.

Samsung sunduğu güncelleme ile bilhassa içerik üreticileri için büyük bir kolaylık sunuyor. Pekala siz Samsung Galaxy Watch 4 ve Watch 5 akıllı saatlerin yanı sıra Galaxy Buds 2 Pro kulaklık modeline gelecek olan yeni güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu