Samsung, Google’a rakip olmaya hazırlanıyor!

Akıllı gözlük denildiğinde birinci akla gelen firma Google oluyor. 2013 yılında bu alandaki birinci eseri Google Glass’ı tanıtan teknoloji devi, geçtiğimiz Mayıs ayında Google Glass Enterprise Edition 2 ile karşımıza çıkmıştı.

Özellikle Apple artırılmış gerçeklik konusunda ağır bir mesai harcarken, Samsung bu teknolojiyi çok fazla lisana getirmiyor. Lakin, ortaya çıkan yeni bir patente nazaran Samsung katlanabilen artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştirebilir.

Samsung katlanabilen artırılmış gerçeklik gözlüğü tanıtabilir!

Güney Koreli teknoloji devi tarafından ABD Patent ve Marka Ofisi‘ne gönderilen evraklarda, kalın çerçeveler sayesinde elektronik bileşenleri bünyesinde barındıran ve normal bir gözlük üzere görünen bir eserden kelam ediliyor.

Üzerinde yer alan sensörler sayesinde gözlüğün, kullanıcının gözünü çevirip çevirmediğini daima denetim edeceği belirtiliyor. Şayet hali hazırda ekrana bakılmıyorsa, bildirimler toparlanacak ve güç tasarruf moduna geçiş yapılacak.

Tabi, daha evvel lisana getirdiğimiz üzere patentin alınması aygıtın resmiyet kazanacağı manasına gelmiyor. Samsung hakikaten katlanabilen akıllı gözlük üzerinde çalışıyor olabilir yahut neler yapabileceğine bir örnek olarak bunu patentlemiş olabilir. Bugüne kadar teknoloji devleri tarafından patenti alınan lakin günlük hayatta karşımıza çıkmayan yüzlerce eser gördük.

Başa dön tuşu