Samsung, Huawei telefon hediye ediyor!

Huawei ile Samsung’un en büyük iki rakip olduğu günümüzde herkes tarafından bilinir hale geldi. ABD ambargosu olmasaydı Huawei’nin birinci amacı önümüzdeki yıl Samsung’u tahtından indirerek en büyük telefon üreticisi olmaktı.

ABD tarafından uygulanan yasaklar nedeniyle Huawei bu gayesini ilerleyen yıllara ertelerken, Samsung’dan şaşırtan bir atılım geldi. Samsung, Çin’in toplumsal medya platformu Weibo üzerinde telefon armağanlı bir müsabaka düzenledi.

Samsung, Huawei telefon armağan ediyor!

Yarışmayı dikkat alımlı hale getiren ise Samsung’un, Huawei’nin bir telefonunu armağan etmesi. Samsung’un düzenlediği müsabakayı kazanan kişi Huawei Nova 4e modelinin sahibi olacak. Bunun nedeni ise telefondaki kamera sensörü.

Zira, Huawei Nova 4e modelinde 32 Megapiksel çözünürlüğündeki Samsung ISOCELL GD1 kamera sensörüne yer veriliyor. 6.15 inç büyüklüğündeki ekranı 2312×1080 piksel çözünürlük sunan telefon, Kirin 710 işlemciden güç alıyor.

128 GB depolama alanı bulunan telefon, 4 GB ve 6 GB olmak üzere iki farklı RAM seçeneği sunuyor. Artta ise 24 Megapiksel çözünürlüğündeki geniş açılı ana kameraya, 8 Megapiksel üstün geniş açılı ve 2 Megapiksel derinlik algılama için kullanılan kamera eşlik ediyor.

Android 9.0 Pie işletim sistemiyle kutudan çıkan telefon, 3340 mAh kapasiteli bataryaya sahip.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu