Samsung’dan giriş segmente 4 yıl güncelleme sözü

Döviz kurunun bir anda yükselmesi ile birlikte bilhassa teknojik aletlerdeki alım gücü önemli oranda düştü. Akıllı telefonlara da yansıyan bu durum bireyleri daha çok giriş düzeyi modellere itmiş durumda. Sundukları kısıtlı özelliklerin yanı sıra kısa vadeli güncelleme dayanağı ise bu telefonların kullanım ömürlerini düşürüyor. Fakat Samsung Galaxy A14 5G için bu durum geçerli olmayacak üzere görünüyor.

Samsung giriş düzeyi modeline uzun süren güncelleme dayanağı sunacak

Samsung, CES fuarında Galaxy A14 5G ile 2023 yılının birinci telefon modelini tanıtacak. Güney Koreli üreticinin en uygun fiyatlı akıllı telefonlarından biri olan A14, avantajlı fiyatının yanı sıra sunacağı güncelleme desteğiyle de öne çıkacak.

Çoğu giriş düzeyi Android cihazlar, markalar tarafından kısa müddette kendi hâline bırakılıyor. Fakat Samsung yaptığı bir açıklama ile Galaxy A14 5G’de dört yıllık güvenlik güncellemesinin kelamını vermiş durumda. Bu da 2027 yılına kadar aygıtın daima güncelleneceği manasına geliyor. Fiyatı ile karşılaştırdığımızda Galaxy A14 5G için bu epeyce değerli bir durum.

Telefonun Android güncellemesi ise doğal olarak güvenlik dayanağından daha evvel sona erecek. Lakin kutudan Android 13 ile çıkacak olan akıllı telefonun iki büyük Android güncellemesi alacağını söylemekte de fayda var. Bu da Galaxy A14‘ün uzun müddet aktüel kalacağı manasına geliyor.

199 dolarlık fiyat ile satışa sunulması beklenen Galaxy A14 5G’nin 6,6 inç’lik 90 Hz tazeleme suratına sahip FHD+ LCD ekran ile gelmesi beklenen görülüyor. 5.000 mAh bataryaya sahip olan telefonda 15 W’lık süratli şarj takviyesi de yer alacak. Samsung’un kendi Exynos 1330 işlemcisi ile gelen modelde giriş düzeyinde 4 GB RAM ve 64 GB’lık depolama alanı sunuluyor.

Arka bölümde üçlü kamera düzeni ile karşımıza çıkacak olan A14 5G’de f/1.8 diyaframa sahip 50 megapiksellik ana kamera yer alıyor. 2 megapiksellik makro ve yeniden 2 megapiksellik derinlik kamerası ise ana kameraya dayanak oluyor. Ön kısımda ise 13 megapiksellik selfie kamerasının yer alacağını söyleyelim.

Sunduğu özelliklerin yanı sıra sahip olduğu güncelleme takviyesi ile Samsung Galaxy A14 5G, giriş düzeyinde kıymetli satış sayılarına ulaşabilir. Pekala siz Samsung’un giriş düzeyi olarak nitelendirebileceğimiz telefonunda uyguladığı güncelleme siyaseti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu