Samsung’dan, Huawei Mate X’e yeni rakip geliyor!

Samsung’un katlanabilir telefonu Galaxy Fold‘un ekran kırılması nedeniyle piyasaya çıkışının ertelendiği ve net bir tarih verilmediği herkes tarafından bilinir hale geldi. Huawei Mate X‘in ise en geç Eylül ayında geleceği açıklandı.

Katlanabilir telefon çalışmalarına tüm süratiyle devam eden Samsung’un, Mate X modeline rakip bir telefon geliştirdiği ortaya çıktı. Rakip bir telefon diyoruz, çünkü ekran yapısı kelam konusu olduğunda Galaxy Fold ve Mate X birebir değil.

Galaxy Fold sonrasında dışa yanlışsız katlanan telefon geliyor! 

Samsung’un yeni katlanabilir telefonunun  Fold’un ek sürümü olarak piyasaya sürülebilir) Mate X modeli ile benzeri formda dışa hakikat katlanan bir ekrana sahip olacağı belirtiliyor.

Tabi, Güney Koreli teknoloji devinin birinci maksadı Fold’u piyasaya sürmek. Galaxy Fold ve dışa gerçek katlanabilen ekranlı telefon tanıtıldıktan sonra Samsung’un dikey olarak katlanabilen bir telefona odaklanacağı belirtiliyor.

Bu telefonun 2020’de piyasaya çıkma ihtimali hayli yüksek. Kısa süre evvel Samsung’un dikey katlanabilir ekrana sahip telefonunun patenti ortaya çıkmıştı.

Bazı kaynaklar 8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olan ve S-Pen dayanağı bulunan bir katlanabilir telefonunda Samsung’un planları ortasında yer aldığını belirtiyor. Bu telefon Fold ile benzeri formda içe hakikat katlanacak.

Başa dön tuşu