Skype güncellemesi yayınlandı, tasarım değişti

Microsoft’un tanınan uygulamalarından Skype güncellemesi Android ve iOS için bugün itibariyle yayınlandı. Yeni güncelleme ile dizaynını değiştiren Skype mobil ekran paylaşımı özelliği ile de fark yaratacak!

Skype taşınabilir ekran paylaşımı özelliği ile dikkat çekecek!

Microsoft yaklaşık iki aylık ortanın akabinde Skype için yeni güncellemesini sundu. Tasarımsal manada kullanımı hayli kolaylaştırılan uygulama, taşınabilir aygıtlarda ekran paylaşım özelliğini de yeni güncelleme içerisinde sundu. Bugünden itibaren, Android ve iOS kullanıcıları, Skype‘ın yeni geliştirdiği yeniliklerden yararlanabilecekler.

Bir Skype araması sırasında ekranınızı paylaşmak için yeni “…” menüsüne dokunun ve akıllı telefonunuzun ‘ekran paylaşımına başla’ seçeneğini seçin ve irtibatta olduğunuz kişi ile çarçabuk ekranınızı paylaşın. Bu yeni menü arama kaydı ve altyazı da dahil olmak üzere başka birtakım özellikleri de içeriyor.

Ekran paylaşımının yanı sıra, imajlı aramayı kolaylaştırmak için tasarlanan mobil davet tasarımı ve kullanıcı tecrübesini güzelleştirebilmek için tasarlanan arayüz de yeni güncelleme ile gelenler ortasında.

Yeni değişiklikler sayesinde, Skype kullanıcıları artık arama denetimlerini tek bir dokunuşla kaldırabilir ve yeni bir görüntü görüşmesi başlatabilir. Ayrıyeten, iki sefer dokunmak yalnızca arama denetimlerini değil, manzaralı aramaları engellemeden farklı fonksiyonları kullanabilmeniz için ekrandaki tüm seçenekleri kaldırır.

Yeni özellikleri kullanabilmek için aygıtınız üzerinden Play Store yahut App Store aracılığıyla güncelleme yapmanız kâfi olacaktır.

Başa dön tuşu