Sony Xperia 20 FCC’den onay aldı

Sony Türkiye’deki taşınabilir aygıt pazarından çekilmiş olsa da global çapta taşınabilir aygıt pazarı için farklı eserler ortaya koymaya devam ediyor. Her ne kadar beklediği ilgiyi yakalamasa da şirketin kendine ilişkin niş bir kitlesi de bulunuyor. Eylül ayında Berlin’de düzenlenecek IFA fuarında tanıtılması beklenen Xperia 2 ile birlikte Xperia 20‘nin de kullanıcılara sunulması bekleniyor. Bugün ise Xperia 20 FCC tarafından onaylandı.

Sony Xperia 20 FCC tarafından onaylandı

Bugün Xperia 2’nin tasarım ayrıntılarının da sızdırılmasıyla birlikte, Sony’nin Eylül ayında düzenlenecek IFA Fuarı’nda hangi aygıtları sunacağı da netleşmeye başladı. Xperia 1’in devamı olarak Xperia 2’yi sunacak şirket, Sony Xperia 20 için de FCC’den onay aldı.

İsabetli sızıntılarıyla tanınan Twittter kullanıcısı Mukul Sharma’nın sızdırdığı FCC evrakları, kıymetli özellik ayrıntılarını ortaya koymasa da aygıtın çıkış tarihi ve hazırlık kademesi hakkında ayrıntıları bildirmiş oldu.

Şimdilik bilinen bilgilere nazaran ise aygıt 6 inç büyüklüğündeki ve 21:9 en uzunluk oranı ile Full HD Plus çözünürlüğüne sahip bir telefon olarak karşımıza çıkıyor. Qualcomm’un Snapdragon 710 işlemcisini kullanacak. 10 nm fabrikasyon süreci ile üretilen işlemci 2.2 GHz suratında. Grafik tarafında ise Adreno 616 ile desteklenen aygıtın uygun fiyatlı bir tercih olması bekleniyor.

4 GB RAM ve 6 GB RAM olmak üzere iki farklı RAM varyantı ile gelecek olan aygıt 64 GB ve 128 GB olarak iki farklı depolama seçeneği barındıracak. Art tarafta 12 Megapiksel ve 12 Megapiksel olmak üzere çift kamera kulumu bulunurken, ön kamera hakkında şimdi bir sızıntı bulunmuyor.

Tasarım ayrıntıları konusunda şimdi bir şey bilinmiyor.

Başa dön tuşu