Sony Xperia Ace tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı!

Günümüzde kompakt yapıdaki akıllı telefonların sayısı epeyce azaldı. Bilhassa bir devirler amiral gemilerinin Compact modellerini satışa sunan Japon teknoloji devi Sony, bu sefer Xperia Ace modeli ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Ülkemizde taşınabilir kısmının faaliyetlerini durduran ve telefonlarının popülerliği önemli formda düşen Sony’nin, Xperia XZ4 Compact’ı kullanıcılar ile buluşturması bekleniyordu. Gelin, artık bir amiral gemisi olmasa da, X4 Compact’ın karşılığı olan akıllı telefona: Xperia Ace özellikleri ve fiyatına yakından göz atalım.

Sony Xperia Ace özellikleri ve fiyatı!

5 inç büyüklüğündeki ekranı Full HD+ çözünürlük sunan telefon, gücünü Qualcomm’un Snapdragon 630 işlemcisinden alıyor. 14 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Snapdragon 630, 2.2 GHz suratında çalışan sekiz çekirdekli bir işlemci.

4 GB RAM ve 64 GB depolama alanı ile gelen telefonun hafızası, microSD kart ile genişletilebiliyor. Önde çift hoparlöre ve 8 Megapiksel çözünürlüğünde kameraya mesken sahipliği yapan telefon, standart çerçeveli tasarımı kullanıyor.

Arka tarafta ise 12 Megapiksel çözünürlüğündeki LED flaşlı kameraya yer veriyor. Aygıtın sağ tarafında yer alan güç tuşu ise Sony’nin evvelki telefonlarından alışık olduğumuz halde parmak izi okuyucuya mesken sahipliği yapıyor.

2700 mAh kapasiteli bataryadan beslenen ve Android 9 Pie ile kutudan çıkan telefon, USB-C portuna mesken sahipliği yapıyor. Suya ve toza karşı sağlam yapıdaki telefon, 3.5 mm kulaklık girişini koruyor. 1 Haziran’dan itibaren Japonya’da raflarda yerini alacak olan telefon 444 dolar fiyat etiketine sahip.

Başa dön tuşu