Sony’den teknoloji girişimlerine büyük yatırım

Köklü teknoloji şirketleri girişimcilik dünyasına yatırımlarını her geçen gün artırıyor. Girişimcilik dünyasını geliştiren bu yatırımlar şirketler ortasındaki yatırım fonu rekabetini de etkiliyor. Sony ise bu yıl başlangıçtaki yatırım fonunu ikiye katlamayı planlıyor. Yeni açıklamalara nazaran, Sony teknoloji teşebbüsleri yatırım fonu için 185 milyon dolar artış planlıyor.

Sony teknoloji teşebbüsleri yatırım fonu için artış!

Sony, 2016 yılında birinci teknoloji teşebbüslerine özel fonunu başlattı. Şirket bu yeni bütçeye İnovasyon Büyüme Fonu ismini verdi. Bu fon yatırım bankası Daiwa Securities‘in bir kolu olan Daiwa Capital Holdings ile ortaklaşa yürütülüyor ve onaylanan teşebbüsler hem maddi hem de mentor dayanağıyla güçlendiriliyor.

Sony, 40‘tan fazla teknoloji teşebbüsüne kıymetli ölçülerde yatırım yaptı. Ayrıyeten şirket, daha evvel yaptığı açıklamalarda da teknoloji teşebbüslerine özel daha büyük yatırımlar yapmak istediğini vurguluyordu.Bugün gelen bilgilere nazaran ise şirket 100 milyar doların üstünde olan yatırım fonunu 185 milyon dolar artırmayı planlıyor.

Sony yetkililerinden Yoshihisa Gonno, şirketin uzun vadeli planını “Şirketin en yeni teknolojilere ait anlayışının ve Daiwa Securities Group‘un finans alanındaki uzmanlığının entegrasyonunun, risk sermayesi ekosisteminde yeni trendler için kıvılcım sağlarken yeni bir risk sermayesi şirketi yaratmasına da yol açacağına inanıyoruz” bu sözlerle anlattı. Yakın vakitte bu yatırımların global çapta da başlatılması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu