Swarm hesap silme nasıl yapılır?

Günümüzde bir çok kullanıcının online yer bildirimi yapmak için tercih ettiği uygulama olan Swarm‘daki hesabınızı büsbütün silebilirsiniz. Pekala, Swarm hesap silme süreci nasıl yapılıyor? Bu ortada Swarm silme yapmak mümkün lakin Swarm hesap dondurma ne yazıkki yapılamıyor. Bu rehberimizde Swarm hesabını silmek için neler yapmanız gerektiğini anlatıyoruz.

Öncelikle şunu da hatırlatalım; Swarm hesap silme sürecini telefonunuz üzerinden yapmak istiyorsanız bu türlü bir şeyin mümkün olmadığını söyleyelim. Hesap silmek istiyorsanız web üzerinden bu süreci gerçekleştirmek zorundasınız. Zira telefondan Swarm hesabı silmek üzere bir seçenek bulunmuyor.

Swarm hesap silme nasıl yapılır?

Öncelikle tablet, telefon üzere taşınabilir aygıtlardan Swarm hesabını silmenin mümkün olmadığını belirtelim. Swarm hesabınızı silmeniz için yapmanız gereken adımlar şu formda;

– Bilgisayarınızın internet tarayıcısı üzerinden Foursquare adresine giriş yapın.

– Daha sonra, bu bağlantı üzerinden hesap silme sayfasına ulaşın

– Siteye Swarm hesap bilgileriniz ile giriş yapın.

– Giriş yaptıktan sonraki açılan sayfada “Foursquare ve Swarm’dan neden ayrılıyorsun?” sorusuna sizin için uygun olan bir yanıt verin.

– Sayfanın altında bulunan “Delete Account” butonu ile hesabınızı silin.

Ayrıca, Facebook ile giriş yapmış ve “Delete Account” butonunu göremeyen kullanıcıların hesapları için şifre belirlemesi gerektiğini de belirtelim.

Swarm hesap dondurma süreci yapılabiliyor mu?

Eğer uygulamadan mutlu değilseniz ne yazık ki size tek bir seçenek sunuluyor. Facebook, Instagram üzere toplumsal ağların bilakis, Swarm kullanmamaya karar verdiğinizde hesabınızı donduramıyorsunuz. Hesap dondurma süreci yapılamadığı için elinizdeki tek seçenek hesap silmek oluyor. Elbette hesabı silmemeyi tercih ederek, sadece uygulamayı kullanmayabilirsiniz. Lakin bu türlü olduğunda da beşerler sizi Swarm üzerinden görmeye devam edeceklerdir.

Swarm hesap silme yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Öncelikle uygulamayı yalnızca web üzerinden silebildiğinizi hatırlatalım. Yani, uygulamanın bulunduğu tablet, telefon üzerinden hesap silme süreci gerçekleştiremiyorsunuz.

Diğer toplumsal ağlar hesap silme noktasında külfet çıkartabilir. Şayet uygulamayı Facebook hesap bilgileriniz üzerinden kullanıyorsanuz “Delete Account” butonu sizde görünmeyebilir.

Bu yüzden öteki her uygulamada olduğu üzere, Facebook üzerinden bağlanmaktansa, yeni bir kullanıcı hesabı oluşturmak en mantıklı seçenek olacaktır. Her uygulama bir biçimde Facebook ve yan hizmetlerine bağlanıyor olsa da, belirli durumlarda sorun yaşayabiliyorsunuz.

Son olarak hatırlatalım; Delete Account‘a bastığınız anda geri dönülemez bir formda Swarm ve Foursquare hesaplarını, ayrıyeten bu hesaplarda bulunan tüm bilgileri silmiş olacaksınız.

:: Swarm kullanıyor musunuz?

Başa dön tuşu