Temmuz ayında EMUI 9.1 alacak beş Huawei modeli

Huawei‘nin yakın vakitte yeni EMUI güncellemesini alacak 49 modeli ortaya çıkmıştı. Bu güncellemelerin aygıtlara ulaşması bölgesel olarak gerçekleşmesinden kaynaklı uzun bir sürece yayıldı. Temmuz ayında EMUI 9.1 alacak Huawei modelleri ortasında Mate 10 Pro da yer alıyor.

Temmuz ayında EMUI 9.1 alacak Huawei modelleri

Çinli şirketin Güney Afrika şubesi bu aydan itibaren beş aygıtın daha bu ay yeni güncellemeyi alacağını doğruladı. EMUI 9.1 güncellemesi alacak aygıtlar şu biçimde sıralanıyor;

– Huawei P20

– Huawei P20 Pro

– Huawei Mate 10 Pro

– Huawei Mate 10 Porsche Design

– Huawei Mate RS Porsche Design

bu ay en son yazılım güncellemesini alıyor.

Ayrıca daha evvel açıklanan bilgilerle de P30 lite, Mate 20 lite, Mate 9, P10, P10 Plus, P Smart 2019, Y5 2019 ve Y6 2019’un Ağustos içerisinde yeni güncellemeden yaralanacağı da doğrulandı.

Güncellme yeni EROFS belge sistemi, GPU Turbo 3.0 ve P30 serisinde bulunan Moon modunu getiren kamera geliştirmeleri üzere birçok yenilik barındıracak. Ayrıyeten, Huawei yeni simge dizaynları, bildirim çubuğu ve yeni ekran hareketlerini de getiriyor.

Android Pie işletim sistemi üzerine inşa edilmiş olan yeni EMUI’ın birtakım ufak tefek arayüz değişikliklerine de sahip olduğunu belirtmek gerekir.

Yakın vakitte EMUI 10 dizaynının sızdırılmasıyla da birlikte yeni güncelleme de epeyce merak ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu