Tencent bu kez LoL Mobile için harekete geçti

Dünyanın en tanınan masaüstü oyunlarından biri olan League of Legends akıllı telefonlara geliyor. PUBG Mobile imalcisi Tencent bu kez LoL Mobile için harekete geçti. Tencent bu geliştirme için Riot ile işbirliği yapıyor.

LoL Mobile için tarih 2020 olabilir

Tencent ve Riot ortasındaki alaka uzun vakit önceye dayanıyor. Daha evvel League of Legends mobil için talepte bulunan Tencent, Riot tarafından reddedilmişti. Bu reddedilmenin akabinde Tencent da boş durmadı ve Honour of Kings üzere bir oyunu piyasaya sürdü. Ortadan geçen yılların akabinde ikili uyuşmazlığı çözdü. LoL Mobile için çalışmalar başladı. Fakat oyunun çıkması için bu yılı atlatmak gerekiyor.

Şimdilik oyunla ilgili birçok bilgi argüman seviyesinde zira Tencent cephesinden yapılmış resmi bir açıklama yok. Lakin varsayımlar 2020 yılını işaret ediyor.

PUBG Mobile ile değerli bir muvaffakiyet yakalayan Tencent, yeni oyunlarıyla da gücünü artırmak istiyor. Tüm dünyada milyonlarca oyuncusu bulunan League of Legends da bunun için epey âlâ bir adım olarak bedellendiriliyor.

Başa dön tuşu