TikTok’un Yeni Sosyal Medya Uygulaması Whee Nedir? Nasıl Kullanılır?

TikTok, Instagram benzeri bir sosyal medya uygulaması kullanıma sundu. Peki, kullanıcıların uzun süre boyunca keyifli zaman geçirmesine yardım eden Whee uygulaması nedir? Bu rehberde yeni hizmete dair merak edilen soruları cevaplayacağız.

Günümüzde sosyal medya platformları hayatımızın bir parçası hâline geldi. Şu anda piyasada Instagram’dan TikTok’a Facebook’tan Snapchat’e kadar çok sayıda sosyal medya hizmeti bulunuyor. Bu platformların arasına 2024 yılının haziran ayında yeni bir uygulama daha dahil oldu.

Yeni platformun yayınlanmasıyla birlikte Whee nasıl kullanılır sorusu dahil olmak üzere bazı soruların yanıtı merak edilmeye başlandı. İşte yeni uygulamaya dair merak edilen detaylar!

Whee Nedir?

Instagram benzeri uygulamalar arasında yerini alan Whee, görüntü tabanlı bir sosyal medya platformudur. Uygulama üzerinden sadece arkadaşlarınızın görüntüleyebileceği fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Arkadaşlarınızın paylaştığı gönderileri beğenebilir ve gönderiye yorum yapabilirsiniz.

TikTok’un yeni uygulaması Whee’de fotoğraf paylaşmanın yanı sıra mesajlaşma bölümü de bulunuyor. Böylece arkadaşlarınız ile farklı bir hizmete gerek kalmadan uygulama üzerinden sohbet edebilirsiniz.

Whee APK

Whee APK

Kullanıcıların sadece fotoğraf paylaşabileceği Whee APK, TikTok tarafından geliştirilen bir sosyal medya uygulamasıdır.

İndir

Whee Nasıl Kullanılır?

  • Whee uygulamasını açın.
  • “TikTok ile giriş yap” butonuna basın.
  • TikTok hesabınıza giriş yapın.
  • Profil fotoğrafı ekleyin.
  • “Tercih edilen ad” ve “Soyadı” kutucuklarını doldurun. “Soyadı” kutucuğu isteğe bağlı olduğundan dolayı isterseniz boş bırakabilirsiniz.
  • “Profili TikTok’tan içe aktar” seçeneği seçebilirsiniz ancak bu zorunlu değil.
  • Gerekli bilgileri girdikten sonra “Devam et” butonuna basın.
  • Erişim izni verin.
  • Uygulamanın arayüzü görüntülenecek.

Kamera simgesinden fotoğraflar paylaşabilirsiniz. Sağ alt köşedeki simgeden arkadaşlarınızı bulabilir ve davet edebilirsiniz. Hesabınızda ekli arkadaşlarınız varsa bu simge üzerinden mesajlaşabilirsiniz. Sol alt köşedeki simgeden arkadaşlarınızın paylaştığı gönderilere bakabilirsiniz.

Uygulamanın kamera arayüzünde güzellik modu da bulunuyor. Bu modu etkinleştirmek veya kapatmak için ekranın sol üst köşesinde yer alan simgeye dokunmanız yeterlidir. Ekranın sağ üst köşesinde ise flaş özelliği mevcut. Ortamda yeterli miktarda ışık yoksa fotoğraf çekmeden önce bu özelliği etkinleştirebilirsiniz.

Kamera arayüzünde x1, x2 ve x3 olmak üzere üç farklı yakınlaştırma seçeneği de mevcut. Fotoğraf çektikten sonra sol üst köşede yeni bir simge yer alacak. Bu simge, paylaşacağınız gönderinin kimler tarafından görüntülenebileceğini belirleyebilmenize imkân tanıyor. İster “Arkadaşlar” isterseniz “Yalnızca siz” seçeneğini seçebilirsiniz.

Ekranın sol alt köşesinde yer alan aşağı doğru ok simgesi sayesinde söz konusu fotoğrafı kaydedebilirsiniz. Fotoğrafı paylaşmak için yukarı doğru ok simgesine dokunmanız yeterlidir.

En Popüler Sosyal Medya Uygulamaları Hangileri? - 2024
SOSYAL MEDYA

En Popüler Sosyal Medya Uygulamaları Hangileri? – 2024

2024 yılındaki güncel verilere göre son zamanların en popüler sosyal medya araçlarını sıraladık. İşte, en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları!

Yeni sosyal medya uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce TikTok’un yeni platformu büyük bir başarı elde edebilir mi? Konu ile ilgili düşüncelerinizi aşağıda yer alan yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

Başa dön tuşu