Tinder CEO’su: Facebook’tan korkmuyoruz

Halen en tanınan toplumsal medya uygulaması Facebook, geçtiğimiz yıllarda farklı tanışma özelliklerini de kullanıcılara sunmuştu. İki şirket ortasındaki rekabetin kızışması ile de Tinder CEO’su açıklama yaptı!

Tinder CEO’su Facebook ile ilgili kıymetli bir açıklama yaptı!

Uzun müddettir en çok kullanılan toplumsal ağ olmayı başaran Facebook, 2.3 milyarı geçen kullanıcı sayısıyla da yakın vakitte bu prestijini kaybetmeyi düşünmüyor. Doğal ki yeni toplumsal medya uygulamalarının ortaya çıkmasıyla popülerliği düşen toplumsal medya uygulaması da yeni özelliklerle canlılığını muhafazaya çalışıyor.

Bu sıralar süratle genç kitlesini kaybeden toplumsal ağ, Tinder gibisi özelliklerle tekrar canlandırma ve hızlandırma planı içerisine girmişti. Ama bu özelliklerin kâfi etkiyi ortaya çıkaramamasıyla farklı tahlil yolları aramaya devam etti.

Bu husus hakkında da Tinder CEO’sundan sert ve çarpıcı açıklama geldi. CEO Elie Seidman CNBC’ye Facebook’tan korkmadıklarını vurguladığı bir röportaj verdi. “Zuckerberg her ne kadar arkadaşlık özelliklerini geliştirmeye çalışsa da bizim önümüze geçemeyecek. Bizim kitlemiz esasen oturdu ancak Facebook’tan korkacak bir şeyimiz yok. Onlar elindeki genç kullanıcılarını kaybetmemek için farklı usuller düşünsün.” dedi.

Pazar hissesini genişletmek için, 190‘dan fazla ülkede halihazırda mevcut olan uygulama, Çarşamba günü gelişmekte olan pazarlarda uygulamasının ‘Lite’ versiyonunu planladığını da açıkladı. Yeni Lite versiyonu ile de epey uygun bir kullanıcı elde etmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu