Valorant Ne Demek Hiç Merak Ettiniz mi?

Hem dünyada, özellikle de Türkiye’de çok meşhur bir FPS oyunu olan Valorant’ın ne anlama geldiğini merak ettiniz mi? Pek çok oyuncunun saatlerini gömdüğü Valorant ne demek? Bu yazımızda sizler için bu soruları cevaplandıracağız.

Valorant oldukça akılda kalıcı bir isim. Ülkemizde kısaca “Valo” diye de bilinen bu oyun, biz Türk oyuncuların da ağzına tam oturan bir kelime. Belki de Valorant’ın ülkemizde bu kadar popüler olmasının sebeplerinden biri de bu olabilir, ne dersiniz? Gelin Valorant ne demekmiş hep beraber öğrenelim.

Valorant Ne Anlama Gelir?

Valorant, “Valor” kelime kökünden türetilmiştir. Valor İngilizcede; yiğitlik, kahramanlık, cesaret ve yüreklilik gibi anlamlara gelir. “-ant” son eki ise bir fiili ya da isimleştirmek ya da  sıfatlaştırmak için kullanılır. Aşağıdaki birkaç örnek ile bu eki daha iyi bir şekilde anlayalım.

  • Abundant (bol, çok) – Abundance (bolluk, çokluk)
  • Brilliant (parlak) – Brilliance (parlaklık)
  • Radiant (parıldayan) – Radiance (parıltı)
  • Important (önemli) – Importance (önem)
  • Distant (uzak) – Distance (mesafe)
  • Assistant (Asistan, yardımcı olan kimse) – Assist (yardım etme)
  • Participant (Katılımcı) – Participate (Katılmak)
Fortnite Ne Demek?
OYUN

Fortnite Ne Demek?

Epic Games ve People Can Fly tarafından geliştirilen Fortnite, milyonlarca oyuncuya sahip devasa bir oyun.

Yukarıdaki örneklerde olduğu gibi “Valor” kelimesine “-ant” eki eklendiğinde yiğit, kahraman, yürekli gibi anlamlar çıkıyor. Oyunun geliştiricisi Riot Games Valorant’ı oynayan oyuncuları yiğit, kahraman ve yürekli gibi görüyor diyebiliriz.

valorant-ne-anlama-gelir

Yukarıdaki Google Trends verilerine de baktığımızda Valorant’ın tanıtımından önce bu kelimenin hiç kullanılmadığını görüyoruz. Bu da Valorant’ın türetilmiş, son derece özgün bir kelime olduğunu bizlere gösteriyor.

Riot Games League of Legends’dan sonraki ilk IP’sine böylesine eşsiz ve güzel bir isim bulduğu için dünya çapında oldukça başarılı oldu diyebiliriz. Elbette oyunun başarısının arkasındaki tek neden isim değil ancak bir markanın bilinirliğini böyle ufak tefek şeyler çok etkiliyor.

Valorant

Valorant

Valorant, Riot Games’in ücretsiz oynanabilen FPS oyunudur. Valorant tam sürüm indirip oynamak için hemen topluluğa katılın!

İndir

Valorant’ın ne anlama geldiği ile alakalı paylaşacaklarımız bu kadardı. Umuyoruz ki sizler için faydalı olmuştur. Siz daha önce bu bilgiyi biliyor muydunuz? Valorant oynuyor musunuz? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Bunun gibi içeriklere, güncel oyun ve teknoloji haberlerine anında ulaşmak için Tamindir’i takipte kalmayı unutmayın.

Başa dön tuşu