Vivo Y15 özellikleri belli oldu

Fiyat-performans eserleriyle dikkat çeken Vivo, yeni modelinin teknik özellikleri muhakkak oldu. Vivo Y15 özellikleri bir evvelki modeline benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Vivo Y15 özellikleri gücünü Helio P22’den alıyor

Vivo’nun e-ticaret mağazasında sessiz sedasız ortaya çıkan Vivo Y15, daha evvel tanıtılan Vivo Y17’ye çok benziyor. Aygıt, Helio P22 yonga seti, 64 GB depolama alanıyla ve 4 GB RAM ile geliyor.

Vivo Y15, damla dizayna sahip HD + çözünürlükte 6,35 inç LCD panel ile birlikte geliyor. Uygun fiyatlı telefonun 13 MP ana kamera, FOV ile 120 derece geniş açıya sahip 8 MP lens ve 2 MP  f/2.4 derinlik sensörü ile bir arada toplam 3 kamerası bulunuyor. Cihazın gerisinde LED flaş ve parmak izi okuyucusu da yer alıyor. Ön tarafta bulunan 16 MP çözünürlüğe sahip selfie kamerası ise küresel sürüm Vivo 17’ye nazaran sönük kalmış.

Y15’in satışındaki en büyük etkenlerden biri olması mümkün olan bir özelliği de 5.000 mAh kapasiteli devasa bataryaya sahip olması. Ancak bu durumun yarattığı dezavantaj ise, telefonun dizaynından ötürü kullanılan 12 nm yonga setinin süratli şarj özelliklerini desteklememesi. Fiyatı 230 dolar olarak belirlenen vivo Y15,  Aqua Blue yahut Burgundy Red renklerinde satışa çıkacak lakin çıkış tarihi şimdi belirlenmemiş.

Başa dön tuşu