WatchOS 6 ile her uygulama silinebilecek

Apple Watch sahiplerinin aygıtlarından kaldıramadığı önyüklü uygulamalar, pek çok kişiyi rahatsız etmekteydi. Apple’ın sunduğu yeni WatchOS 6 beta 3 güncellemesi ile birlikte aygıtta bulunan önyüklü uygulamalar kaldırılabilecek.

WatchOS 6 güncellemesi ile önyüklü uygulamalar kaldırılabilecek!

Apple tarafından yayınlanan WatchOS 6 beta 3 güncellemesini aygıtlarına kuran kimi bireyler, enteresan bir ayrıntıyla karşılaştı. Kullanıcılar daha evvel akıllı saatlerinden kaldıramadıkları kimi önyüklü uygulamaları, yeni güncelleme ile birlikte kaldırabildiklerini fark ettiler. Bu sayede Apple Watch sahipleri, artık kullanmadıkları uygulamaları aygıtlarında tutmamış olacaklar.

Geçtiğimiz ay rapor edilen bu gelişme, beta 2 sürümünde faal edilmemişti. Fakat birkaç saat evvel yayınlanan beta 3 sürümü ile birlikte kullanıma açıldığı görülüyor.

Beta 3 güncellemesi ile pek çok önyüklü uygulamayı kaldırmak mümkün olsa da, hala önyüklü uygulamaların hepsini kaldırmak mümkün değil. Bu sürümde kamera, zamanlayıcı, kronometre, alarm üzere uygulamalar da dahil olmak üzere toplam 11 uygulama silinebilmekte. Bununla birlikte uygulamaların akıllı saat üzerinden silinebildiğini ve istendiği taktirde bu uygulamaları App Store üzerinden tekrar yükleyebileceğinizi belirtelim.

Bütün önyüklü uygulamaların kaldırılmasının WatchOS 6’nın herkese açık sürümüyle faal hale geleceği düşünülüyor. Pekala siz yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Önyüklü uygulamaların ortasında kaldırmak istediğiniz şeyler bulunuyor mu?

Başa dön tuşu