WhatsApp reklam dönemi başlıyor, tarih belli oldu

Uzun yıllardır merak edilen WhatsApp nereden para kazanıyor? Sorusu için artık net bir yanıt verilebilecek. WhatsApp reklam periyodunun başlayacağı tarih muhakkak oldu.

Facebook’un kanatları altındaki WhatsApp uzun yıllardır hayatımızda. Fakat şirketin bir türlü nereden para kazandığı keşfedilemedi. Vakit zaman uygulamanın paralı olabileceği konuşulsa da bu hiçbir vakit gerçekleşmedi. Geçen yıl yapılan duyurunun akabinde WhatsApp reklam devrinin başlayacağı tarih belirli oldu. Uygulamanın makul kısımlarında reklamlar göreceğiz.

WhatsApp reklam almaya başlıyor

Facebook, WhatsApp için para kazanma yollarını ararken, geçen yıl uygulamaya reklam vermeyi planladığını açıkladı. WhatsApp reklam için tarih aşikâr oldu. Uygulama reklam almaya 2020 yılından itibaren başlayacak. WhatsApp reklam planları Hollanda’da düzenlenen Facebook Pazarlama Zirvesi’nde yapılan bir sunumda ortaya çıktı. Bu sunum sonrasında Twitter’da paylaşıldı.

Paylaşılan fotoğraflara nazaran, reklamlar Instagram Hikayeleri ortasına yerleştirilen reklamlar üzere görüntülenecek. WhatsApp Durum kısmında görünecek olan reklamlar, şayet çok fazla bu kısmı kullanmıyorsanız sizi rahatsız etmeyecektir. Bu yüzden reklam dizaynının çok fazla rahatsız edici olmadığı düşünülüyor. Yani, kullanıcılar rastgele bir reklam kesintisi olmadan uygulamayı kullanmaya devam edebilecek.

Başa dön tuşu