Windows tuşu için yolun sonuna mı gelindi?

Bugün Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bir klasik haline gelmiş Windows logolu tuş, temelde kısa yoldan menüye erişmemiz için kullanılmakta. Son gelişmelere nazaran Microsoft, Windows tuşu için farklı planlar yapıyor.

Microsoft, Windows tuşu için değişiklikler planlıyor!

Menüye erişmek için kullanılan Windows logolu tuş, pek çok kişi için en az kullanılan tuş olma özelliğini de taşıyor. Ortaya çıkan yeni sızıntılara nazaran Microsoft, şirket içinde düzenlediği ankette bu tuşun değişikliğini bahis edindi. Aktarılan bilgilere nazaran şirket, bu tuşun yerine bir ‘Office‘ tuşunun ne kadar işlevsel olacağını çalışanlarına sordu.

Söz konusu ankette çalışanlarına bu tuşu laptoplarda görmek isteyip istemediklerini soran şirket, bunun için bir puan vermelerini de istedi. Lakin menü tuşunun pek çok kullanıcı için potansiyel kullanım oranının bulunmasına karşın kullanıma sürülecek Office tuşu, Office programlarını kullanmayan şahıslar için büsbütün işlevsiz bir tuş pozisyonuna gelecektir.

Henüz Microsoft tarafından mevzuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Siz yeni tuş değişikliğini olumlu görüyor musunuz? Bir Office tuşu işinize fayda mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu