Xiaomi 2019 yılına oldukça iyi bir başlangıç yaptı!

Google’ın Huawei ile münasebetlerini askıya alması teknoloji dünyasının ana gündemi olmaya devam ederken, öteki yandan yeni telefonlar tanıtılıyor, finansal raporlar açıklanıyor. Xiaomi 2019 yılının birinci çeyreğine ilişkin finansal raporunu yayınladı.

Amiral gemisi Mi 9 ve Redmi Note 7 serisi ile 2019 yılına epey uygun bir başlangıç yapan Xiaomi’nin kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardığı, raporda görülebiliyor. Çünkü, ilk çeyrek geliri beklentilerin epeyce üstünde.

Xiaomi 2019 birinci çeyrek geliri beklenenden daha iyi!

Çin akıllı telefon pazarı sakinlik periyodunu atlatamazken, dünyanın birçok bölgesinde yapılan satışlar sayesinde Xiaomi geçtiğimiz yılın tıpkı devrine kıyasla yüzde 27 daha fazla gelir ( 6.3 milyar dolar) elde etmeyi başardı.

Çin akıllı telefon sevkiyatlarını etkileyen dingin iç piyasaya ve yüzde 21 düzeyindeki düşüşe karşın, birinci çeyrekte 27.9 milyon adet ile en çok telefon sevkiyatı gerçekleştiren dördüncü marka oldu.

Üst üste yedinci sefer Hindistan’ın en güzel akıllı telefonu satıcısı olmayı başaran Xiaomi, Batı Avrupa’da ise birinci dörde girmeyi başardı. Dünya çapında MIUI kullanıcılarının yıllık bazda yüzde 37’li artış ile 260 milyona ulaştığı belirtiliyor.

Başa dön tuşu