Xiaomi 48 MP’lik Android One cihaz ortaya çıktı

Xiaomi Mi A2 telefonları, Android One dünyasında âlâ bir ses getirmeyi başarmıştı. Bugün ise FCC tarafından M1906F9SH model numaralı yeni bir Xiaomi Android One cihaz ortaya çıktı.

48 MP Xiaomi Android One aygıt sızıntıları ortaya çıktı!

Xiaomi Mi A2 serisi ile Android One dünyasına epeyce uygun bir giriş yapmayı başardı. Android One ekosisteminin de gelişmesini sağlayan şirket, yeni bir Android One işletim sistemli aygıt daha sunmayı planlıyor.

Xiaomi’nin yeni telefonu FCC tarafından M1906F9SH model numarasıyla ortaya çıktı. Model numarasının yanı sıra kimi özellikleri de liste içerisindeki etiketlerde bulunuyordu. Listede bulunan özelliklerin en kesin olanı ise yeni cihazın 48 Megapiksel yapay zeka takviyeli bir kamera ile gelmesi oldu.

Ayrıca aygıtın liste içerisinde bulunan görselleri de Xiaomi’nin geçtiğimiz günlerde sunduğu Mi CC 9e modeline epeyce benziyor. Bu durumda Xiaomi Mi CC 9e’nin Android One’lı bir varyantının da kullanıcılara sunulacağına dair soru işaretleri oluşturdu.

XDA-Developers bu yılın başlarında, Xiaomi’nin ekrandan parmak izi sensörlü iki Android One telefon üzerinde çalıştığını bildirmişti. Şimdiye kadar gelen bunlar üzere sızıntılar da okların yeni Mi CC9 ve Mi CC9e’ye çevrilmesine neden oldu.

Son olarak, TENAA’da tespit edilen telefonların model numaralarının(M1906F9SH) Mi CC serisi(M1906F9SC) ile benzerlik göstermesi de beklentileri yükseltti. Ama yeni aygıt karşımıza Xiaomi Mi A3 olarak da karşımıza çıkabilir. Fakat şayet Xiaomi Mi CC9 yahut Mi CC9e aygıtlarının Android One sürümü çıkarsa, Android One ile epey âlâ bir tecrübe sağlayacak donanım özelliklerine sahip olunacak.

Başa dön tuşu