Xiaomi iki önemli telefon serisine son verebilir!

Xiaomi CEO’su Lei Jun, Weibo üzerinde yaptığı açıklamada şirketin yeni eser stratejisine ışık tuttu. Yeni strateji hakkında bilgilendirme yapan CEO, Xiaomi Mi Max ve Mi Note serileri hakkında da değerli açıklamalarda bulundu.

Xiaomi Mi Max ve Mi Note serilerine son verebilir!

Weibo üzerinden yaptığı açıklamada şirketin yeni eser stratejisine yönelik değerli bilgiler aktaran Jun, bu sene içerisinde Mi Max ve Mi Note serisine ilişkin yeni modellerle karşılaşmayacağımızı da belirtti. CEO ayrıyeten şirketin Mi 9, Mi Mix ve yeni CC serisi üzere yenilikçi ve yüksek performanslı modellere odaklanacağını da açıklamaya ekledi. Bununla birlikte Redmi ise temel özellikleri uygun fiyatlarla sunan modelleri sunmaya devam edecek.

Mi Max serisini tercih eden kullanıcılar, genelde büyük ekran ve uzun ömürlü batarya avantajlarını göz önünde bulunduruyordu. Mi Note serisi ise şirketin orta-üst segment telefon çizgisini oluşturmaktaydı. Redmi K20, Mi Note serisinin ardılı bir model üzere görülebilir. Fakat bu durumlarda Mi Note serisi ile sağlanan büyük ekranlı modellerde bir boşluk oluşmuş olacak.

Xiaomi resmi olarak bu serilerin üretimini sonlandırmamış olsa da, yapılan açıklamalar ve daha evvel gelen sızıntılar gelecekleri hakkında pek olumlu seçenekler sunmuyor. Her iki durumda da şirketin gelecekte büyük ekranlı modeller için farklı planları olabilir. Bunu ilerleyen vakitleri bekleyip öğrenmek en kesin yol olacaktır.

Başa dön tuşu