Xiaomi iki yeni amiral gemisi üzerinde çalışıyor!

Açılır pencerelere sahip telefonlar Çin’li üreticiler tarafından 2019 yılında da tercih edilmeye devam ediyor. Vivo ve OPPO, geçtiğimiz günlerde Vivo V15 Pro ve OPPO Reno telefonlarını tanıttılar.

Xiaomi savlı geliyor!

Söylentilere nazaran OnePlus firmasının da yeni telefonunu açılır kapanır kamera sistemiyle getireceği konuşuluyor. Xiaomi de tüm bu telefonlara rakip olacak iki yeni model üzerinde çalışıyor.

Şubat 2019’da Xiaomi Eser Müdürü Wang Teng Thomas, şirketin açılır kapanır kamera dizaynına açık olduğunu, kullanıcıların geri dönüşlerine nazaran bu özelliğe sahip telefonlar üretebileceklerini açıklamıştı.

Bu açıklamaların akabinde geçtiğimiz gün, Weibo isimli toplumsal medya sitesine iki adet imaj yüklendi. Buna nazaran Xiaomi, açılır kapanır düzeneğe sahip iki yeni amiral gemisi üzerinde çalışıyor. Manzaralarda Xiaomi CEO’su Lei Jun, telefonlardan birini deniyor.

XDA’da yayınladığı raporda iki telefon üzerinde çalışıldığını doğrulamış durumda. Buna nazaran “Xiaomi davinci” ve “Xiaomi raphael” isimli iki yeni amiral gemisi üzerinde çalışılıyor.

XDA’ya nazaran her iki aygıt da Qualcomm firmasının Snapdragon 855 işlemcilerini kullanacak. Yeniden her iki eserde de ekran altı parmak izi sensörü bulunacak. XDA, iki aygıtın da öncelikle Hindistan’da çıkacağını belirtti.

Cihazın öteki özellikleri ve fiyatının ne olacağı ise şimdi belirtilmiş değil. Weibo, geçtiğimiz devirlerde bir çok telefonun ortaya çıkmasında rol oynamış bir toplumsal paylaşım sitesi olsa da, sitede bazen aldatıcı icerikler de bulunabiliyor.

Bu nedenle kelam konusu telefonların hakikaten kullanıma sunulup sunulmayacağı, “Xiaomi raphael” ve “Xiaomi davinci” kod isimli aygıtların hakikaten de Snapdragon 855 işlemcisini kullanıp kullanmayacağı tam olarak doğrulanabilmiş değil.

Siz ne düşünüyorsunuz? Xiaomi, Mi 9 aygıtına rakip bir aygıt çıkarır mı? Bu eserleri almayı düşünür müsünüz? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu