Xiaomi Mi 9T için ilk resmi görsel yayınlandı!

Dün Redmi K20 ve K20 Pro‘nun tanıtılmasının akabinde Xiaomi büyük bir süratle Mi 9 ailesinin yeni üyesi için çalışmalara başladı. Birçok sızıntının akabinde yeni aygıt Xiaomi Mi 9T için birinci resmi görsel yayınlandı!

Xiaomi Mi 9T için birinci resmi görsel paylaşıldı!

Redmi K20 serisi dün Çin’de piyasaya sürüldü, lakin yayınlanmadan evvel global mevcudiyetiyle ilgili farklı haberler vardı. Kimileri K20 Pro‘nun POCO F2 olarak lanse edileceğini söylerken, büyük bir kesim ise iki telefonun da Çin dışında da isimlerini koruyacağını söyledi. Bir diğer kaynak, Redmi K20 ve K20 Pro’nun Xiaomi Mi 9T ve Mi 9T Pro olarak Avrupa’nın birtakım bölgelerinde piyasaya sürüleceğini bildirmişti.

Xiaomi tarafından yayınlanan yeni teaser Mi 9T ismini onaylıyor. Bununla birlikte, Redmi K20 ve Redmi K20 Pro için Mi 9T isminin kullanılmayacağını da gösterdi.

Xaomi’nin resmi Twitter hesabında paylaşılan görsel, Mi 9‘a emsal bir dizayna sahip bir telefonu gösteriyor. Kameralar, Redmi K20’deki üzere merkezde değil, telefonun sol tarafında. Lakin görsellere nazaran, ön kamera ekran üzerinde konumlandırılmamış.

Mi 9 ailesinin yeni üyesi için isim araştırılmasına girilmiş üzere gösteren tweet birçok kullanıcının dikkatini çekti. Ama Mi 9T isminde bir telefonun birçok ülkede onaylandığını göz önünde bulundurursak görsellerdeki aygıtın Mi 9T olarak sunulacağını söyleyebiliriz.

Paylaşımın altından bulunan ‘#PopUpInStyle’ hashtagi ile de aygıtın Redmi K20 serisi üzere bir pop-up ön kameraya sahip olacağı görülüyor. Resmi olarak şimdi paylaşılmayan aygıtın ayrıntılarının da yakın vakitte ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Başa dön tuşu