Xiaomi, OnePlus markasını yine trolledi!

OnePlus 6T modeli bundan yaklaşık 7 ay evvel tanıtıldı. Telefonun lansmanına damga vuran marka ise OnePlus değil Xiaomi oldu. Çinli telefon üreticisi Xiaomi, OnePlus 6T lansmanına giderek sırada bekleyenlere hesap makinesi dağıttı. Böylece birinci troll fitilini ateşledi. Artık ise Xiaomi OnePlus markası için yeni bir troll ile gündeme geldi.

Xiaomi OnePlus için tweet attı

Xiaomi OnePlus 6T lansmanında hesap makinesi dağıtarak, Poco F1 modeli ile ortadaki farkın hesap makinesiyle hesaplanmasını istemişti. Do The Math yazılı kutularda dağıtılan makinelerin yanında Xiaomi, her iki modelde de Snapdragon 845 işlemci olduğuna lakin ortadaki fiyat farkının fazlalığına dikkat çekmişti.

Ekim 2018’de yaşanan bu olayın akabinde 7 ay geçti. Xiaomi OnePlus için yeni bir trolle daha gündeme geldi. Bu sefer mevzu Redmi K20 ve K20 Pro. Her iki akıllı telefonda Hindistan pazarında 15 Temmuz’da satışa çıkacak. Şirket bunun için dikkat cazip bir kampanyaya imza attı.

Geçen yıl ‘Do The Math’ sloganının yerini bu sefer AnTuTu skoru aldı.

Birkaç gün evvel RedmiIndia isimli Redmi’nin resmi b“Somebody jus+ announced the world’s fastest phone” diye bir tweet attı. “Bazıları dünyanın en süratli telefonunu tanıttı” manasına gelen bu tweette ‘just’ sözünde kullanılan + işaretine dikkat etmek gerekiyor.

OnePlus 7 Pro’nun AnTuTu’dan yaklaşık 373.000 puan aldığı biliniyor. Xiaomi ise Redmi K20 Pro modelinin 388.803 puan aldığı iddiasıyla OnePlus 7 Pro modelini yerinden edeceğini söylüyor. Redmi tweet’te OnePlus 7 Pro için kutlamaların kısa süreceğini de söyledi.

Başa dön tuşu