Xiaomi Redmi 7A sonunda görüntülendi!

Xiaomi önümüzdeki aybaşına hakikat Redmi 6A’nın üst segmenti olacak Redmi 7A aygıtını tanıtması bekleniyor. Bu bekleyiş içerisinde TENAA kayıtlarında görünen bir aygıtın Xiaomi Redmi 7A olabileceği belirtiliyor.

Xiaomi Redmi 7A hangi özellikleri barındırıyor?

TENAA’da renderlar dışında aygıtla ilgili bir özellik paylaşılmadı lakin Redmi 7A  polikarbonat bir gövdeye sahip olacak ve 18: 9 HD + ekranı barındıracak. Art kamera yapısı tek kamerayı içerecek ve fiyat skalasının düşük olması açısından parmak izi sensörü bulunmayacak. Bu özellik yerine yüz tanıma teknolojisinin kullanılması bekleniyor. Kameraların donanımsal bakımdan güçlü olmasının dışında Artırılmış Gerçeklik (AI) özelliğine de sahip olacağını belirtelim. Çift sim kart kullanılabilecek ve kutudan Android 9.0 Pie altyapılı MIUI 10 arayüzü ile çıkacak.

Güç, ses açma ve kısma denetimcileri aygıtın sağ tarafında pozisyonlandırılmış durumda. Redmi 6A, 5.45 inç boyutunda 1440 × 720 piksel çözünürlükte HD+ teknolojisi ve 18: 9 en uzunluk oranına sahip ekranla piyasaya sürülmüştü. Ayrıyeten 2 GHz süratle çalışan dört çekirdekli MediaTek Heilo A22 işlemci, 2 GB RAM ile güçlendirilmiş ve 16 GB / 32 GB dahili depolama seçenekleri bulunuyor.  f/2.2 diyafram açıklığına sahip 13 MP art kamera ve 5 MP f/2.2 diyafram açıklığına sahip ön kamerası bulunuyor.

Başa dön tuşu