Xiaomi yeni akıllı saatlerini tanıttı!

Uygun fiyatlı akıllı saatler ve bileklikleri ile de epeyce dikkat çeken marka Xiaomi, yeni eserlerini tanıtmaya devam ediyor. Bugün Çin‘de düzenlenen aktiflik ile yeni akıllı saatleri Xiaomi Amazfit Smart Watch 2 ve Health Watch tanıtıldı.

Xiaomi Amazfit Smart Watch 2 ve Health Watch tanıtıldı!

Xiaomi merak edilen Mi Band 4’ü tanıtmasının akabinde iki yeni akıllı saat modeli daha tanıttı. Xiaomi Amazfit Smart Watch 2 ve Health Watch ile kullanıcılara uygun bir tecrübe sunacak.

Amazfit Smart Watch 2

Amazfit Smart Watch 2, Verge modelinde olduğu üzere yuvarlak, fakat biraz daha büyük. Ayrıyeten, 454 x 454 piksel çözünürlüğe sahip 1.39 inç OLED ekran bir ekran ile kullanıcılara sunuldu. Aygıt ekranını Gorilla Glass 3 destekleniyor.

Amazfit Smart Watch 2, 512 MB RAM ve 4 GB depolama alanıyla Snapdragon Wear 2500 işlemcisinden dayanak alıyor. Aygıt, Android 4.4 ve iOS 10 üzeri telefonlarla uyumlu olan Amazfit OS işletim sistemine sahiptir.

Qualcomm işlemcisi, eSIM ve VoLTE ile 4G takviyesini de mümkün kıldı. 420 mAh bataryadan beslenen aygıt 4G modunda 28 saat kullanım mühleti vaat ediyor. Aygıt üzerinde ayrıca dahili bir mikrofon ve hoparlör de var.

EKG sensörüne sahip aygıt, Apple Watch 4’e benzeri bir optik kalp atış hızı sensörüne sahip. Ayrıyeten saatiniz 60 dakikalık EKG verisini kaydedebilir ve lokal olarak saklayabilecek.

Özel bir kordon ve ön yüklenmiş temasıyla birlikte bir Avengers Limited Edition sürümünden de 5000 adet üretilecek. Bu sürümden satın almak için elinizi biraz süratli tutmanız gerekecek.

Çerçevesi zirkonyum seramikten yapılan saat 50 metreye kadar suya güçlü olarak tasarlanmış. Amazfit Smart Watch 2, standart sürüm için 145 dolar, EKG içeren sürümü 190 dolar ve Avengers Limited Edition 215 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.

Amazfit Health Watch

Amazfit Health Watch ise 1.28 inç renkli ve 176 x 176 pixel çözünürlüğe sahip kare bir ekranla karşımıza çıktı. Bununla birlikte, 200 mAh bataryadan beslenen aygıt 7 günlük kullanım mühleti sunacak.

Buradaki odak EKG sensörü ve optik kalp atış hızı sensörü üzerinde. Smart Watch 2‘de olduğu üzere, her iki sensör Health Watch içerisinde barınacak. İsminden de anlaşıldığı üzere Smart Watch 2’den daha çok sıhhat sorunlarına odaklı bir eser.

Ayrıca aygıt 25 gram tartısı ile epeyce hafif ve 30 metreye kadar suya sağlamdır. Amazfit Health Watch ise 100 dolarlık bir fiyat etiketi ile piyasaya sürülecek.

Başa dön tuşu