Yeni iPhone serisinin tasarımı onaylandı

iPhone‘ların lansmanına kalan vaktin azalmasıyla birlikte aygıtlar hakkındaki ayrıntılar da artmaya başlıyor. Birçok farklı sızıntıyla karşımıza çıkan yeni iPhone 11 tasarımı render imajlarıyla onaylandı!

Yeni iPhone 11 tasarımı render imajlarıyla onaylandı!

iPhone X ile Apple, taşınabilir aygıt pazarında çentikli ekran furyasını başlatmıştı. Bu furyanın başlamasıyla birlikte birçok aygıtta farklı çentik modelleri kullanılmaya başlandı. Ama iPhone yeni ekranlarda da bu çentikli ekran dizaynından vazgeçecek üzere durmuyor. Yeni iPhone serisinin tüm ayrıntılarını içeren render görüntüleri sızdırıldı.

iPhone 11 serisinin iPhone 11, iPhone 11 Max ve iPhone 11R olarak üç farklı modelle gelmesi bekleniyor. Donanım özellikleri şimdi net olarak bilinmese de iPhone 11 serisi yeni renderlar ile ayrıntılı bir halde görüntülendi.

SlashLeaks‘de yayınlanan manzaralara nazaran üç telefonun hepsi de Face ID barındıracak. Çentikli ekranı kaldırmayacak üzere gözüken Apple bu sefer daha ince ve simetrik çerçevelerle karşımıza çıkacak. iPhone 11’in 5.5 inç, iPhone 11 Max’in 6.5 inç, iPhone 11R’nin ise 6.1 inç bir ekran ile gelmesi bekleniyor

Aslında genel olarak dizayna bakıldığında aygıtın tek değişen şeyi kamera tasarımı üzere gözüküyor. Ekstra lenslerin daha fazla yer kaplamasından ve kamera heyetimin aşağıya uzayan halde yerleştirilmek istenmemesinden ötürü Apple, Huawei Mate 20 Pro stili kare bir kamera alanı barındıracak. Fakat iPhone aygıtın sol üst tarafında bu kamera kurulumuna yer verecek.

Birçok kullanıcı bu kamera kurulumundan pek hoşlanmasa da Apple’ın sızdırılan dizaynların çizgisini bozması beklenmiyor. iPhone 11 ve 11 Max’in üçlü kamera konseyimi ile iPhone 11R’nin ise ikili kamera suramı ile gelmesi bekleniyor.

Fakat render manzaralar iPhone 11R’nin ikili kamera ile gelmesine karşın üçlü kamera kurulumuna misal bir dizaynla ortaya çıkacağını da gösterdi.

Başa dön tuşu