YouTube, dikkat dağıtan özelliğini değiştiriyor!

Google, Ekim 2022’de YouTube’un web ve taşınabilir uyglamalarında esaslı tasarım değişikliği için çalışma başlattı. 9to5Google haberine nazaran YouTube, Android kullanıcıları için yeni görüntü oynatıcı tasarımı geliştirdi.

YouTube, Android için yeni görüntü oynatıcı dizaynını test ediyor

2022’nin başlarında yeni görüntü oynatıcı ile karşımıza çıkan şirket, Android kullanıcılarına birtakım yenilikler sundu. Ekranın altında yer alan beğen/beğenme butonlarında değişiklik yapan YouTube, kullanıcılara yorumları kenar çubuğuna alma imkanı tanıyor.

A/B olarak isimlendirilen test formülüyle Android sahiplerine sunulan yeni özellik, kısıtlı sayıda kullanıcı için faal edildi. Şirket, koyu tema etkinleştiren kullanıcılar görüntü izlerken ilerleme çubuğunun rengini gri ile değiştirdi.

9to5Google grubu, YouTube’un 30 Aralık’tan itibaren yeni özelliğini daha fazla kullanıcıya sunduğunu açıkladı. Yeni ilerleme çubuğunun zımnî mod ile de kullanılabildiğini belirtmekte yarar var.

Kırmızı renkli ilerleme çubuğu ana sayfa ve başka her yerde kullanılmaya devam ediyor, bu nedenle değişikliğin izleme tecrübesini hedeflediği açıkça görülebiliyor. YouTube’un vurgu rengi olan kırmızı, yalnızca görüntü izleme ekranında değişecek.

Açık renkli tema kullanan bireyler için görüntü oynatıcısındaki ilerleme çubuğunda rastgele bir değişiklik yapılmadı. Yeni özelliğin iOS kullanıcılarına ne vakit sunulacağı şimdi bilinmiyor.

Siz yeni değişiklik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu